REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Michał Stachura nowym prezesem Autosanu

SANOK / PODKARPACIE. Już wiadomo, że nowym prezesem Autosanu został Michał Stachura. Taką informację przekazał wczoraj przewodniczący Rady Nadzorczej Autosanu na spotkaniu w zakładzie.


Jak już informowaliśmy Marek Opowicz nie pełni już funkcji prezesa Autosanu. Zastąpił go na tym stanowisku Michał Stachura. Wczoraj na spotkaniu z dyrektorami i przedstawicielami związków zawodowych działających w Autosanie poinformował o tym Janusz Wieczorek, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki. Stwierdził, że prezes Opowicz został odwołany ze stanowiska.

W spotkaniu uczestniczył zarówno Marek Opowicz, jak i nowy prezes. Pierwszy z nich poinformował, że nie rozstaje się z Autosanem od razu, ale będzie przekazywał obowiązki swojemu następcy.

Marek Opowicz był dobrym prezesem na czas restrukturyzacji – uważa Aleksander Kierecki, redaktor naczelny portalu Infobus. – Była to właściwa osoba w tym okresie. Swoją stabilnością uspokoił sytuację w Autosanie. Wziął wszystko na siebie. Czas jego zarządzania należy ocenić na plus. Natomiast teraz jest kluczowy moment dla Autosanu, bo ruszają przetargi unijne. Autosan może skoczyć do przodu, albo zostać w tyle na zawsze. Dlatego potrzebny jest dobry menadżer na te kluczowe lata.

Na razie o nowym prezesie niewiele wiadomo. W Autosanie nie udzielają informacji, a przewodniczący Rady Nadzorczej Autosanu jest nieuchwytny. Rzecznik Polskiej Grupy Zbrojeniowej będzie dostępny w godzinach popołudniowych, a w spółce PIT-RADWAR skierowano nas do przewodniczącego Rady Nadzorczej Autosanu.

Z tego co udało nam się ustalić wynika, że nowy prezes ma pochodzić z Czudca, a ostatnim miejscem pracy miała być rzeszowska firma informatyczna, która od 2008 roku zajmuje się tworzeniem oprogramowania oraz outsourcingiem dla klientów budżetowych i biznesowych.

autosan36

01-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)