REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Michał Stachura nowym prezesem Autosanu

SANOK / PODKARPACIE. Już wiadomo, że nowym prezesem Autosanu został Michał Stachura. Taką informację przekazał wczoraj przewodniczący Rady Nadzorczej Autosanu na spotkaniu w zakładzie.


Jak już informowaliśmy Marek Opowicz nie pełni już funkcji prezesa Autosanu. Zastąpił go na tym stanowisku Michał Stachura. Wczoraj na spotkaniu z dyrektorami i przedstawicielami związków zawodowych działających w Autosanie poinformował o tym Janusz Wieczorek, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki. Stwierdził, że prezes Opowicz został odwołany ze stanowiska.

W spotkaniu uczestniczył zarówno Marek Opowicz, jak i nowy prezes. Pierwszy z nich poinformował, że nie rozstaje się z Autosanem od razu, ale będzie przekazywał obowiązki swojemu następcy.

Marek Opowicz był dobrym prezesem na czas restrukturyzacji – uważa Aleksander Kierecki, redaktor naczelny portalu Infobus. – Była to właściwa osoba w tym okresie. Swoją stabilnością uspokoił sytuację w Autosanie. Wziął wszystko na siebie. Czas jego zarządzania należy ocenić na plus. Natomiast teraz jest kluczowy moment dla Autosanu, bo ruszają przetargi unijne. Autosan może skoczyć do przodu, albo zostać w tyle na zawsze. Dlatego potrzebny jest dobry menadżer na te kluczowe lata.

Na razie o nowym prezesie niewiele wiadomo. W Autosanie nie udzielają informacji, a przewodniczący Rady Nadzorczej Autosanu jest nieuchwytny. Rzecznik Polskiej Grupy Zbrojeniowej będzie dostępny w godzinach popołudniowych, a w spółce PIT-RADWAR skierowano nas do przewodniczącego Rady Nadzorczej Autosanu.

Z tego co udało nam się ustalić wynika, że nowy prezes ma pochodzić z Czudca, a ostatnim miejscem pracy miała być rzeszowska firma informatyczna, która od 2008 roku zajmuje się tworzeniem oprogramowania oraz outsourcingiem dla klientów budżetowych i biznesowych.

autosan36

01-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)