REKLAMA
REKLAMA

Misje poza granicami kraju. BiOSG podsumował 2016 rok

17 lutego, w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu, odbyło się spotkanie na którym podsumowano roczną (2016r.) współpracę międzynarodową w kontekście uczestniczenie funkcjonariuszy w misjach Frontexu , misjach realizowanych na podst umów bilateralnych oraz współpracę z Europolem.

W spotkaniu uczestniczył Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG Robert Rogoz wraz ze swoim zastępcą płk. SG Adamem Pacukiem, a także przedstawiciele wydziałów i komórek merytorycznie zaangażowanych w tematykę migracyjną.

W trakcie spotkania funkcjonariusze-uczestnicy wspólnych operacji przedstawili sytuację migracyjną na granicy grecko-tureckiej i na wyspie Chios, na granicy grecko–macedońskiej, ale także zaprezentowali zadania związane z koordynację pracy międzynarodowego kontyngentu skierowanego do strefy operacyjnej w Grecji.

W trakcie swoich wystąpień prelegenci dzielili się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami zdobytymi w trakcie misji.

W ubiegłym roku, z Bieszczadzkiego Oddziału SG na misje oddelegowano 62 funkcjonariuszy. Uczestniczyli oni w działaniach prowadzonych m. in. na terenie Grecji, Bułgarii, Węgier, Hiszpanii, Portugalii, Macedonii i Litwy. Ponadto, jedna z funkcjonariuszek była delegowana do Europolu, gdzie wzięła udział w projektach analitycznych (Analitical Work Files – AWF) dotyczących rozpoznania międzynarodowych powiązań grup zorganizowanej przestępczości transgranicznej.

materiały nadesłane

20-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)