REKLAMA
REKLAMA

Mł. bryg. Grzegorz Oleniacz nowym zastępcą komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Mł. bryg. Grzegorz Oleniacz otrzymał nominację na zastępcę komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Na tym stanowisku zastąpi st.bryg. Lesława Penara, który przeszedł na emeryturę.

ts

Uroczystość odbyła się 22 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Decyzje o powierzeniu obowiązków wręczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec w towarzystwie zastępcy bryg. Daniela Dryniaka oraz komendantów powiatowych PSP w Nisku i Sanoku – st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Dżugana.

Podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powierzył pełnienie obowiązków na stanowiskach zastępców komendantów powiatowych PSP w Nisku – kpt. mgr. inż. Ireneuszowi Stafiejowi i Sanoku – mł. bryg. mgr. inż. Grzegorzowi Oleniaczowi.

Zmiany na stanowisku zastępcy szefa sanockiej komendy są następstwem przejścia na emeryturę st.bryg. Lesława Penara, który służył przez 35 lat.

Grzegorz Oleniacz, pełniący w ostatnich latach obowiązki naczelnika Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego oraz rzecznika prasowego w sanockiej komendzie, rozpocznie pracę na nowym stanowisku 1 lipca. Sympatyczny i ceniony przez sanockich dziennikarzy strażak nie ukrywa, że nowa funkcja to duże wyzwanie i zarazem odpowiedzialność.

W ostatnich latach, kierownictwo naszej komendy wypracowało świetne relacje z lokalnymi grupami OSP. Chciałbym, aby ta współpraca była kontynuowana. Moim celem będzie również dbałość o atmosferę w pracy, aby każdy ze strażaków był zadowolony z warunków, w jakich wykonuje swój zawód. Wiadomo, zdarzenia były, są i będą. Celem nadrzędnym będzie dla mnie to, aby każdy strażak wrócił do domu, do swojej rodziny cały i zdrowy – mówi mł. bryg. Grzegorz Oleniacz i dodaje: – O swoim poprzedniku, st.bryg. Lesławie Penarze mogę powiedzieć, że każdy darzy go ogromnym szacunkiem i myślę, że takiego pożegnania i takiego odejścia na emeryturę życzyłby sobie każdy strażak.

Nowemu zastępcy komendanta gratulujemy i życzymy powodzenia na nowym etapie kariery.

foto5

Od lewej: podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec oraz nowy zastępca komendanta PSP w Sanoku mł. bryg. Grzegorz Oleniacz

Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie

źródło: Red., Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

23-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)