REKLAMA
REKLAMA

Mł. bryg. Grzegorz Oleniacz nowym zastępcą komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Mł. bryg. Grzegorz Oleniacz otrzymał nominację na zastępcę komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Na tym stanowisku zastąpi st.bryg. Lesława Penara, który przeszedł na emeryturę.

ts

Uroczystość odbyła się 22 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Decyzje o powierzeniu obowiązków wręczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec w towarzystwie zastępcy bryg. Daniela Dryniaka oraz komendantów powiatowych PSP w Nisku i Sanoku – st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Dżugana.

Podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powierzył pełnienie obowiązków na stanowiskach zastępców komendantów powiatowych PSP w Nisku – kpt. mgr. inż. Ireneuszowi Stafiejowi i Sanoku – mł. bryg. mgr. inż. Grzegorzowi Oleniaczowi.

Zmiany na stanowisku zastępcy szefa sanockiej komendy są następstwem przejścia na emeryturę st.bryg. Lesława Penara, który służył przez 35 lat.

Grzegorz Oleniacz, pełniący w ostatnich latach obowiązki naczelnika Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego oraz rzecznika prasowego w sanockiej komendzie, rozpocznie pracę na nowym stanowisku 1 lipca. Sympatyczny i ceniony przez sanockich dziennikarzy strażak nie ukrywa, że nowa funkcja to duże wyzwanie i zarazem odpowiedzialność.

W ostatnich latach, kierownictwo naszej komendy wypracowało świetne relacje z lokalnymi grupami OSP. Chciałbym, aby ta współpraca była kontynuowana. Moim celem będzie również dbałość o atmosferę w pracy, aby każdy ze strażaków był zadowolony z warunków, w jakich wykonuje swój zawód. Wiadomo, zdarzenia były, są i będą. Celem nadrzędnym będzie dla mnie to, aby każdy strażak wrócił do domu, do swojej rodziny cały i zdrowy – mówi mł. bryg. Grzegorz Oleniacz i dodaje: – O swoim poprzedniku, st.bryg. Lesławie Penarze mogę powiedzieć, że każdy darzy go ogromnym szacunkiem i myślę, że takiego pożegnania i takiego odejścia na emeryturę życzyłby sobie każdy strażak.

Nowemu zastępcy komendanta gratulujemy i życzymy powodzenia na nowym etapie kariery.

foto5

Od lewej: podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec oraz nowy zastępca komendanta PSP w Sanoku mł. bryg. Grzegorz Oleniacz

Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie

źródło: Red., Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

23-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)