REKLAMA
REKLAMA

Młodzi drwale z Leska mistrzami Polski! (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE.  W Technikum Leśnym w Starościnie zorganizowano IX Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Wzięło w nich udział dwanaście pięcioosobowych drużyn reprezentujących szkoły leśne z całej Polski. Drużynowe mistrzostwo w zawodach drwali zdobyli adepci leśnictwa z Leska.


Zawody obejmowały dwie kategorie: zmagania drwali i bieg leśnika. W konkursie drwali zawodnicy zmagali się w pięciu umiejętnościach, takich jak: zmiana łańcucha tnącego, przerzynka precyzyjna, przerzynka kombinacyjna, okrzesywanie, ścinka drzewa. Należy zaznaczyć, że zawody drwali były przeprowadzone zgodnie z międzynarodowym regulaminem IALC, według którego zwycięska drużyna ma prawo startować w Mistrzostwach Europy czy Mistrzostwach Świata.

Kolejna konkurencja – bieg leśnika, polegała na wykazaniu się każdej z drużyn ogólną wiedzą i umiejętnościami z zakresu leśnictwa. Mistrzostwa przyniosły ogromny sukces uczniom z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku. W konkurencji praca pilarką zespołowo drużyna z Leska zajęła pierwsze miejsce. Zwycięska reprezentacja wystąpiła w składzie: Mateusz Izdebski, Łukasz Serdeczny, Paweł Sudoł, Kacper Maciaszek i jako jedyna dziewczyna w całych zawodach – Alicja Krawiec.

Ponadto uczniowie z Leska zajęli następujące czołowe miejsca w kategorii: indywidualny mistrz Polski. W pracy pilarką II miejsce zajął Łukasz Serdeczny, a III był Mateusz Izdebski. Z kolei Paweł Sudoł zdobył I miejsce w kategorii indywidualnej -ścinka drzewa stojącego i II miejsce w kategorii przerzynka kombinacyjna, Mateusz Izdebski zajął I miejsca w kategoriach zmiana łańcucha tnącego oraz przerzynce kombinacyjnej, natomiast Łukasz Serdeczny zdobył III miejsce w okrzesywaniu.

Tekst: Gracjan Fara

27-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)