REKLAMA
REKLAMA

Nadleśnictwo Lesko współpracuje z samorządami przy remontach i przebudowach dróg (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Nadleśnictwo Lesko wspólnie z Powiatem Leskim oraz Gminami Sanok, Solina i Zagórz wyremontowało i przebudowało 5 dróg.

Działając w oparciu o Zarządzenie nr 22 z dnia 7 czerwca 2017 roku Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych „W sprawie realizacji w Lasach Państwowych, z wykorzystaniem środków, związanych z funduszem leśnym, wspólnych przedsięwzięć jednostek organizacyjnych o charakterze infrastrukturalnym, mających związek z gospodarką leśną lub inną uprawnioną działalnością Lasów Państwowych, z uwzględnieniem zintegrowania tych przedsięwzięć z działalnością Lasów Państwowych w zakresie wspomagania administracji publicznej” Nadleśnictwo Lesko wspólnie z samorządami przeprowadziło kilka inwestycji drogowych.

Inwestorem wiodącym były samorządy. Łączna kwota przeznaczona na ten cel przez Nadleśnictwo Lesko w 2017 roku to około 254 000 zł.

Na przebudowę dwóch dróg przeznaczono środki związane z funduszem leśnym. Dzięki tym pieniądzom i wkładowi Starostwa Powiatowego w Lesku przebudowano drogę powiatową w Zwierzyniu.

Drugą drogę gminną w Zagórzu przebudowano współfinansując inwestycję wspólnie z Gminą Zagórz.

Wspólnymi siłami Nadleśnictwa i Gminy Sanok wyremontowano dwie drogi: jedną w Stróżach Małych, a drugą w Niebieszczanach.

W miejscowości Berezka remont drogi został wykonany dzięki Gminie Solina i Nadleśnictwu Lesko.

Rozpoczął się grudzień. Wszystkie wspólne inwestycje drogowe zostały zakończone w tym roku. Już niebawem powitamy nowy 2018 rok, a wraz z nim nowe zadania i nowe inwestycje.

Źródło: Nadleśnictwo Lesko

06-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)