REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT: Uczta dla melomanów! Muzyczne wariacje podczas forum „Bieszczady bez granic”

SANOK / PODKARPACIE. W weekend rusza Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”. Organizatorzy dla koneserów muzyki mają coś specjalnego. Usłyszymy kompozycje Liszta i Chopina w wykonaniu Akiko Ebi, a także wejdziemy do magicznego świata folku, jazzu i muzyki ethno, serwowanego przez Krzysztofa Kobylińskiego i Rivką Shabi.

Muzyka ethno, folk i jazz w nowej odsłonie

Jednym z ciekawszych wydarzeń podczas XII Międzynarodowego Forum Pianistycznego będzie występ duetu: Krzysztof Kobyliński i Rivka Shabi. Krzysztof Kobyliński to kompozytor, pianista, autor licznych albumów, nagranych w stylu muzyki jazz, ethno, elektronicznej. Twórca i dyrektor festiwalu Palm Jazz oraz Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, tworząc doskonałe, muzyczne projekty. Tym razem zobaczymy go wraz z Rivką Shabi – wokalistką jazzową pochodzącą z Izraela. Rivka odznacza się wszechstronnym talentem wokalnym. W swojej twórczości wykorzystuje elementy folkloru greckiego, macedońskiego, sefardyjskiego, flamenco. Sięga do licznych stylów muzycznych, m.in. muzyki romskiej, arabskiej, hebrajskiej czy andaluzyjskiej. Jej przepiękny głos hipnotyzuje i oczarowuje słuchaczy. Wraz z Kobylińskim stworzą niezapomniany duet na scenie SDK, już w poniedziałek, 6 lutego. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!

bbg1

Mistrzowski recital fortepianowy Akiko Ebi

We wtorek, 7 lutego, na scenie Sanockiego Domu Kultury wystąpi znakomita pianistka – Akiko Ebi. Pochodząca z Japonii Ebi jest laureatką V nagrody na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Recital pt. „Tatiana Shebanova in memoriam” zadedykuje zmarłej w 2011 r. Tatianie Shebanovej, wybitnej artystce i pedagog. Shebanova wychowywała się w rodzinie o głębokich tradycjach muzycznych. Odkąd ukończyła studia muzyczne w Moskwie, koncertowała w krajach Europy, Azji i Afryki. Występowała wraz z mężem, pianistą – Jarosławem Drzewieckim oraz synem – Stanisławem Drzewieckim. Dysponowała bogatym repertuarem muzycznym, obejmującym wszystkie epoki i style. W wykonaniu Akiko Ebi usłyszymy utwory Liszta oraz Chopina, ulubionego kompozytora Shebanovej.

bbg2

02-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)