REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT: Uczta dla melomanów! Muzyczne wariacje podczas forum „Bieszczady bez granic”

SANOK / PODKARPACIE. W weekend rusza Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”. Organizatorzy dla koneserów muzyki mają coś specjalnego. Usłyszymy kompozycje Liszta i Chopina w wykonaniu Akiko Ebi, a także wejdziemy do magicznego świata folku, jazzu i muzyki ethno, serwowanego przez Krzysztofa Kobylińskiego i Rivką Shabi.

Muzyka ethno, folk i jazz w nowej odsłonie

Jednym z ciekawszych wydarzeń podczas XII Międzynarodowego Forum Pianistycznego będzie występ duetu: Krzysztof Kobyliński i Rivka Shabi. Krzysztof Kobyliński to kompozytor, pianista, autor licznych albumów, nagranych w stylu muzyki jazz, ethno, elektronicznej. Twórca i dyrektor festiwalu Palm Jazz oraz Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, tworząc doskonałe, muzyczne projekty. Tym razem zobaczymy go wraz z Rivką Shabi – wokalistką jazzową pochodzącą z Izraela. Rivka odznacza się wszechstronnym talentem wokalnym. W swojej twórczości wykorzystuje elementy folkloru greckiego, macedońskiego, sefardyjskiego, flamenco. Sięga do licznych stylów muzycznych, m.in. muzyki romskiej, arabskiej, hebrajskiej czy andaluzyjskiej. Jej przepiękny głos hipnotyzuje i oczarowuje słuchaczy. Wraz z Kobylińskim stworzą niezapomniany duet na scenie SDK, już w poniedziałek, 6 lutego. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!

bbg1

Mistrzowski recital fortepianowy Akiko Ebi

We wtorek, 7 lutego, na scenie Sanockiego Domu Kultury wystąpi znakomita pianistka – Akiko Ebi. Pochodząca z Japonii Ebi jest laureatką V nagrody na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Recital pt. „Tatiana Shebanova in memoriam” zadedykuje zmarłej w 2011 r. Tatianie Shebanovej, wybitnej artystce i pedagog. Shebanova wychowywała się w rodzinie o głębokich tradycjach muzycznych. Odkąd ukończyła studia muzyczne w Moskwie, koncertowała w krajach Europy, Azji i Afryki. Występowała wraz z mężem, pianistą – Jarosławem Drzewieckim oraz synem – Stanisławem Drzewieckim. Dysponowała bogatym repertuarem muzycznym, obejmującym wszystkie epoki i style. W wykonaniu Akiko Ebi usłyszymy utwory Liszta oraz Chopina, ulubionego kompozytora Shebanovej.

bbg2

02-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)