REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA: II Orszak ze Świętymi w Sanoku. „Ze świętymi w życie”

W najbliższą niedzielę o godz. 14.00, Mszą św. w naszym kościele, rozpocznie się Sanocka Procesja Świętości pod hasłem: „Ze świętymi w życie”. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców z dziećmi, starszych, jednym słowem wszystkich na to wydarzenie wiary, poprzez które chcemy uwielbić Boga w Jego świętych; uświadomić sobie nasze powołanie do świętości i z różańcem w ręku przejść ulicami naszego miasta prosząc, aby nikt z nas życia nie przegrał.

Zachęcamy rodziców, aby pomagali dzieciom i młodzieży przygotować stroje oraz atrybuty wybranego świętego. W Procesji Świętości nie może zabraknąć także feretronów, figur lub obrazów świętego naszego patrona lub naszych ulubionych świętych. Szczegóły nabożeństwa znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.

1_0_20171021071409

W ramach przygotowania do Uroczystości Wszystkich Świętych, zorganizujemy po raz drugi Sanocki Orszak Świętości. Wyruszy już w najbliższą niedzielę, 29 października, o godz. 14:00.

Orszak w atmosferze radości i modlitwy, w niedzielne popołudnie 29 października, wyjdzie na ulice Sanoka, by uświadomić sobie, że powołanie do świętości to zadanie dla każdego z nas. Na tej drodze może nas wspomagać wzór świętych, którzy niejako przecierają nam szlaki. Poznając ich życie i podążając ich śladami łatwiej jest kroczyć przez codzienność i dotrzeć do obranego celu. Będzie to wspólne wyznanie wiary w tajemnicę „świętych obcowania”. Niosąc relikwie świętych i błogosławionych, ich figury i obrazy, a nawet sami wcielając się w te role przez specjalną charakteryzację i przebranie, chcemy pokazać światu i sobie, że święty to nie żadna wyimaginowana postać oglądana na obrazach wiszących w kościołach, ale zwyczajny człowiek przeżywający swoje życie wraz z Chrystusem. Do szczególnego włączenia się w orszak zachęcamy przedstawicieli okolicznych parafii i wspólnot religijnych tam działających, zgromadzeń zakonnych, ale także szkoły, przedszkola, instytucje kulturalne, świeckie stowarzyszenia itd. Oprócz relikwii i wizerunków świętych można przebrać się w strój tak aby przypominać danego świętego – „święci chodzący ulicami miasta”. Zachęcamy do założenia na to wydarzenie białych lub przynajmniej jasnych ubrań, bądź jasnego elementu jakim może być szalik, apaszka czy chustka, ponieważ nie jest to nabożeństwo żałobne, ale pełne radości.

Świętowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Posadzie. Po Mszy św. formuje się orszak, na czele której niesiony jest krzyż, a następnie niesione relikwie poszczególnych świętych, wokół których ustawiają się grupy uczestników. Przy śpiewie pieśni wyruszamy w kierunku kościoła farnego. W czasie drogi śpiewane są pieśni uwielbienia, modlitwa różańcowa, a także Litania do Wszystkich Świętych.

Zwieńczeniem Orszaku Świętych będzie niespodzianka dla dzieci w kościele Przemienienia Pańskiego. Bardzo serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w Orszaku Świętości, która może stać się pięknym wydarzeniem ewangelizacyjnym. Dlatego tego popołudnia na ulicach Sanoka nie może zabraknąć ludzi starszych, młodych oraz dzieci. Orszak Świętości stanowić może okazję do pełniejszego poznania świadectwa życia osób, które osiągnęły życie wieczne.

Orszak Świętych ma być zachętą dla dzieci i ich rodziców oraz każdego z nas do poznawania własnych patronów i świętych, którzy nie byli jedynie postaciami z kart książek, ale ludźmi z krwi i kości, takimi jak my – a zatem „taki duży, taki mały może świętym być.” Celem orszaku odbywającego się 3 dni przed uroczystością Wszystkich Świętych jest przypomnienie, że każdy chrześcijanin może liczyć na pomoc tych członków Kościoła, którzy zakończyli już swoją ziemską pielgrzymkę i orędują za nami w niebie.

Orszak Świętych jest radosnym świętowaniem Uroczystości Wszystkich Świętych, do czego serdecznie wszystkich zachęcamy!

materiały nadesłane / Parafia NSPJ – Posada Sanok

26-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook