REKLAMA
REKLAMA

Nielegalni imigranci w Bieszczadach. Ich celem były kraje Europy Zachodniej. Wpadli też organizatorzy nielegalnego procederu (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Podczas długiego weekendu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie grupy nielegalnych imigrantów – łącznie siedem osób oraz dwóch cudzoziemców – organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy.

W niedzielę 13 sierpnia, strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych zatrzymali w okolicach miejscowości Wołosate czterech obywateli Pakistanu. Trzech mężczyzn (w wieku od 21 do 22 lat) oraz 25-letnia kobieta, nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Pakistańczycy nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Funkcjonariuszom Straży Granicznej powiedzieli, że chcieli dostać się do krajów Europy Zachodniej – każdy z nich do innego (Austria, Belgia, Hiszpania, Włochy).

14-118516

Natomiast wczoraj tj. 15 sierpnia, strażnicy graniczni z Placówki w Stuposianach zatrzymali w okolicy miejscowości Muczne pięciu obywateli Tadżykistanu. Trzech z nich (mężczyźni w wieku od 27 do 36 lat) nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Dwóch pozostałych (w wieku 45 i 33 lata) to organizatorzy tego przekroczenia – zostali zatrzymani, kiedy w samochodzie czekali na nielegalnych imigrantów. Prawdopodobnie mieli ich wywieźć w głąb naszego kraju, skąd dalej cudzoziemcy mogliby kontynuować swoją podróż na zachód Europy. Organizatorzy przebywali w naszym kraju legalnie, jeden z nich posiada kartę pobytu wydaną w Polsce, a drugi aktualnie ubiega się w Polsce o status uchodźcy.

14-118734

Imigranci usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy państwowej – wszyscy w ramach umowy o readmisji zostali przekazani stronie ukraińskiej. Natomiast obywatele Tadżykistanu, którzy pomogli swoim rodakom, odpowiedzą za organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Aktualnie pozostają oni w dyspozycji Bieszczadzkiego OSG, tę sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Krościenku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku.

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 73 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych – w większości planowali dostać się do krajów Europy Zachodniej i tam poszukać działalności zarobkowej.

16-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)