REKLAMA
REKLAMA

Niezłomni wierni do końca. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Miasta Sanoka oraz Starosta Sanocki zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Główne uroczystości zaplanowano na 1 marca.

O godzinie 18.00 w kościele Farnym pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu „Soul”. Następnie o godzinie 18.30 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w  intencji żołnierzy wyklętych.

Bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii nastąpi przejście na Rynek, gdzie pod tablicą upamiętniającą żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, straconych w publicznych egzekucjach w Sanoku w 1946 roku zostaną złożone kwiaty.

Organizatorzy przewidzieli również szereg imprez towarzyszących. 27 lutego o godz. 10.00 w Sanockim Domu Kultury będzie miał miejsce spektakl pt.: „Są klęski, w których drzemie ukryte zwycięstwo” w wykonaniu młodzieży Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku. W tym czasie nastąpi również podsumowanie i wręczenie nagród w VI Międzypowiatowym Konkursie Historycznym „Oskarżeni o wierność”. 1 marca uroczysta akademia, którą rozpocznie Andrzej Romaniak. Nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu na plakat patriotyczny. W kolejnej części odbędzie się koncert zespołu „Soul” pod dyrekcją dr Moniki Brewczak, połączony z pokazem multimedialnym przygotowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku.

Serdecznie zapraszamy.

wykleci

01-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)