REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie świadczona w sanockim szpitalu. Zmiany wchodzą w życie od 1 października

SANOK C/ PODKARPACIE. Od niedzieli 1 października 2017 r. od godziny 8.00 rozpoczyna funkcjonowanie Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w Samodzielny Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sanoku. Pacjenci będą przyjmowani na parterze głównego budynku lecznicy przy ulicy 800-lecia w Sanoku – wejście naprzeciwko podcieni.

Jak informuje dyrekcja sanockiego szpitala, nocna i świąteczna opieka obejmuje mieszkańców Sanoka, gminy Sanok, Besko, Bukowsko, Zarszyn oraz Tyrawa Wołoska. Kontaktować można się pod nr tel: (13) 4656162.

Natomiast mieszkańcy gmin Zagórz oraz Komańcza przynależą pod leski szpital

–  Zgodnie z wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia jesteśmy zobowiązani przedstawić rejon, dla które świadczymy usługi opieki nocnej i świątecznej. Natomiast mieszkańcy zarówno gminy Zagórz jak i Komańcza w razie potrzeby z powodzeniem mogą przyjść do naszego szpitala i uzyskać pomoc – mówi Henryk Przybycień, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.

Przypomnijmy, że do tej pory realizowano je przy ul. Jana Pawła II, a usługi zdrowotne świadczyła firma: SABINA OSTROWSKA NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „ACAMAR”.

Obecnie opieka nocna i świąteczna leży w gestii szpitala.

Wynika to wprost z ustawy o tzw. sieci szpitali, czyli nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zgodnie z tym aktem prawnym placówki, które trafiły do pierwszych trzech poziomów referencyjności, z automatu realizują świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej – wyjaśnia dyrektor.

Pomoc świadczona jest w punktach nocnej opieki i nie jest związana z lekarzem podstawowej opieki zdrowotne, do którego jesteśmy zapisani. Ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki – wykaz punktów znajduje się na stronie NFZ .

szp

01-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)