REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie świadczona w sanockim szpitalu. Zmiany wchodzą w życie od 1 października

SANOK C/ PODKARPACIE. Od niedzieli 1 października 2017 r. od godziny 8.00 rozpoczyna funkcjonowanie Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w Samodzielny Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sanoku. Pacjenci będą przyjmowani na parterze głównego budynku lecznicy przy ulicy 800-lecia w Sanoku – wejście naprzeciwko podcieni.

Jak informuje dyrekcja sanockiego szpitala, nocna i świąteczna opieka obejmuje mieszkańców Sanoka, gminy Sanok, Besko, Bukowsko, Zarszyn oraz Tyrawa Wołoska. Kontaktować można się pod nr tel: (13) 4656162.

Natomiast mieszkańcy gmin Zagórz oraz Komańcza przynależą pod leski szpital

–  Zgodnie z wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia jesteśmy zobowiązani przedstawić rejon, dla które świadczymy usługi opieki nocnej i świątecznej. Natomiast mieszkańcy zarówno gminy Zagórz jak i Komańcza w razie potrzeby z powodzeniem mogą przyjść do naszego szpitala i uzyskać pomoc – mówi Henryk Przybycień, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.

Przypomnijmy, że do tej pory realizowano je przy ul. Jana Pawła II, a usługi zdrowotne świadczyła firma: SABINA OSTROWSKA NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „ACAMAR”.

Obecnie opieka nocna i świąteczna leży w gestii szpitala.

Wynika to wprost z ustawy o tzw. sieci szpitali, czyli nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zgodnie z tym aktem prawnym placówki, które trafiły do pierwszych trzech poziomów referencyjności, z automatu realizują świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej – wyjaśnia dyrektor.

Pomoc świadczona jest w punktach nocnej opieki i nie jest związana z lekarzem podstawowej opieki zdrowotne, do którego jesteśmy zapisani. Ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki – wykaz punktów znajduje się na stronie NFZ .

szp

01-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)