REKLAMA
REKLAMA

O czym pamiętać, aby bezpiecznie rozpocząć Nowy Rok?

Przed nami noc sylwestrowa. Pamiętajmy, każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo. Oto kilka najprostszych zasad, o których należy pamiętać!

Jeżeli będziemy się przemieszczać do swojego miejsca docelowego pociągiem lub autobusem pamiętajmy, że jest to jedno z miejsc, gdzie mogą pojawić się złodzieje kieszonkowi. Osoby takie często stwarzają tzw. sztuczny tłok, dlatego zawsze trzeba mocno trzymać torebkę najlepiej przed sobą, a portfel schować w wewnętrznej kieszeni uniemożliwiającej jego wyciągnięcie. W pociągach unikajmy pustych przedziałów i przyjmowania poczęstunku od osób nieznajomych.

Opuszczając dom całą rodziną należy właściwie go zabezpieczyć. Ponadto warto powiedzieć sąsiadom, że wyjeżdżamy, zwrócą uwagę czy ktoś obcy nie kręci się przy posesji.

Pozostawiając pojazd bez nadzoru nie zostawiajmy na widoku torebki, portfela i innych wartościowych przedmiotów, takich jak aparat fotograficzny, telefon, laptop. Warto także pochować wszystkie plecaki i torby, złodzieje bowiem mogą przypuszczać, że znajdują się w nich cenne rzeczy.

Szczególną uwagę musimy poświęcić dzieciom. W dużych skupiskach ludzi, np. podczas nocy sylwestrowej organizowanej na otwartej przestrzeni łatwo o zgubienie swoich pociech.

Nie zapominajmy także, że środkami pirotechnicznymi posługiwać się mogą tylko osoby dorosłe, sprzedaż osobom niepełnoletnim jest zabroniona. Przed użyciem każdego rodzaju fajerwerków należy przeczytać obowiązkowo instrukcję obsługi, a także zachować szczególną ostrożność. Fajerwerki to świetna zabawa, lecz niewłaściwie użyte mogą stać się przyczyną ogromnej tragedii.

Jeśli zauważymy osoby, które naszym zdaniem zachowują się podejrzanie nie obawiajmy się zadzwonić na Policję na numer 997.

Pamiętajmy, że wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo!

car-1590508_960_720

KPP Ustrzyki Dolne

27-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)