REKLAMA
REKLAMA

OBWODNICA SANOKA: Będzie zastosowany rygor natychmiastowej wykonalności? Jest szansa na dotrzymanie lipcowego terminu

SANOK / PODKARPACIE. Najprawdopodobniej do 24 lipca trzeba będzie czekać na wydania zezwolenia na realizację obwodnicy Sanoka.  Jeśli decyzja uzyska rygor natychmiastowej wykonalności prace będą mogły rozpocząć się  z „marszu”, w przeciwnym wypadku trzeba będzie poczekać kolejne 2 tygodnie, czyli prawie do połowy sierpnia.

– Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  aktualnie oczekuje na uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID): „Budowa obwodnicy miasta Sanok w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator – Medyka wraz z niezbędną infrastrukturą, budowlami i urządzeniami budowlanymi”. Decyzję tę wydaje wojewoda podkarpacki, dlatego nie jesteśmy w stanie określić daty jej uzyskania. Jednak jak tylko decyzja ZRID stanie się faktem, GDDKiA do 21 dni przekaże wykonawcy plac budowy  – informuje Joanna Rarus, specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA Oddział w Rzeszowie.

Zwróciliśmy się więc do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego z pytaniem dotyczącym terminu wydania zezwolenia na realizacje inwestycji.

– W dniu 23.06.2017 r. wpłynęło do delegatury PUW w Krośnie postanowienie RDOŚ z dnia 22.06.2017 r. uzgadniające warunki realizacji obwodnicy Sanoka (wynikające z przeprowadzenia przez RDOŚ w terminie od 18.01.2017 r. do 22.06.2017 r., ponownej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko – tłumaczy przebieg procedury Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody. – Na obecnym etapie weryfikacji dokumentacji przewidywany termin wydania decyzji to 24.07.2017 r.

Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej staje się ostateczna po upływie 14 dni od dnia doręczenia decyzji. To by oznaczało, że budowa obwodnicy będzie mogła rozpocząć się w sierpniu. Jednak w  przypadku  obwodnicy Sanoka  inwestor zawnioskował o nadanie tej decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że jeśli zostanie on nadany,  z dniem wydania decyzji będzie można wejść na plac budowy.

asphalt-1853325_960_720

12-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)