REKLAMA
REKLAMA

OBWODNICA SANOKA: Kiedy ruszy budowa? Wiosna raczej nie wchodzi w grę

Według wcześniejszych zapowiedzi wiosną miała ruszyć budowa obwodnicy Sanoka. Mieszkańcy miasta wypatrują z niecierpliwością pojawienia się sprzętu na placu budowy, ale raczej nie dojdzie do tego przed latem.

Dorota Mękarska

Według planu obwodnica będzie rozpoczynać się od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 886 z ul. Krakowską. Jej koniec będzie włączony do istniejącej drogi krajowej nr 84 na ul. Lipińskiego. Łączna długość nowej trasy to 6,7 km. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a wykonawcą Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Prace mają trwać 33 miesiące.

Miały rozpocząć się wiosną b.r. Jednakże na wniosek Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację tej inwestycji drogowej wojewoda podkarpacki wszczął procedurę przeprowadzenia ponownej oceny jej oddziaływania na środowisko.

zdjęcie poglądowe

zdjęcie poglądowe

Jak tłumaczy Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego, ponowna ocena oddziaływania na środowisko wynika z decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach z dnia 10 lipca 2014 r. wydanej  przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie, która stwierdza konieczność ponownego jej przeprowadzenia.
– Mogę uspokoić mieszkańców, Sanoka, że jest to normalna, standardowa procedura – mówi Joanna Rarus, rzecznik prasowy w rzeszowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nie wiadomo kiedy procedura zostanie zakończona. Raczej nie stanie się to do końca maja b.r.
– Na obecnym etapie postępowania nie można w sposób jednoznaczny wskazać terminu zakończenia – podkreśla rzecznik wojewody podkarpackiego. – Ocena ta odbywa się bowiem na zasadzie współdziałania wojewody podkarpackiego  i RDOŚ. Postępowanie to wymaga zapewnienia udziału społeczeństwa. W tej sprawie wojewoda podał do publicznej wiadomości informację o możliwości składania uwag i wniosków w terminie od 26.04.2017 r. do 25.05.2017 r. Po upływie tego terminu ewentualne wnioski i uwagi wojewoda przekaże RDOŚ w Rzeszowie, który wyda postanowienie w sprawie uzgodnienia warunków realizacji inwestycji.

– My złożyliśmy wniosek, uzupełniliśmy dokumentację i czekamy teraz na decyzję wojewody. Dopiero po jej uzyskaniu wykonawca będzie mógł wejść na plac budowy – dodaje rzecznik prasowy GDDKiA w Rzeszowie.

Może to wypaść już w lecie, bo decyzja wojewody podkarpackiego zostanie wydana w terminie miesiąca od zakończenia procedury ponownej oceny oddziaływania na środowisko.

11-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)