REKLAMA
REKLAMA

PAKOSZÓWKA: Mędrcy po raz pierwszy wyszli na ulicę (FILM, ZDJĘCIA)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. W ubiegły piątek, 6 stycznia po raz pierwszy w historii Pakoszówki odbył się Pochód Trzech Króli zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pakoszówka. Społeczność lokalna wspólnie celebrowała Dzień Objawienia Pańskiego.

Relacja z Pochodu Trzech Króli

Pochód rozpoczął się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Pakoszówce, podczas której zaśpiewały przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola, dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz zagrała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakoszówce. Następnie za Gwiazdą Betlejemską podążyli Maryja z Józefem, aniołki, pastuszkowie, Trzej Królowie i licznie zgromadzeni mieszkańcy Pakoszówki, w koronach i pelerynach odpowiadającym kolorom szat Trzech Króli.

21

Przed Wiejskim Domem Kultury w Pakoszówce odbyły się przepiękne jasełka, w których udział wzięły dzieci, młodzież  i mieszkańcy. Swoim śpiewem urzekł Zespół Ludowo Obrzędowy “Pakoszowianie”, a występujący aktorzy odegrali swoje role niezwykle profesjonalnie. Kulminacyjnym momentem był pokłon Dzieciątku złożony przez Trzech Króli. Uroczystość zakończyło błogosławieństwo ks. Proboszcza Bolesława Koniecznego i podziękowania dla wszystkich uczestników Pochodu od Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pakoszówka Pani Haliny Kaczmarskiej.

materiały nadesłane

09-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)