REKLAMA
REKLAMA

PAKOSZÓWKA: Mędrcy po raz pierwszy wyszli na ulicę (FILM, ZDJĘCIA)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. W ubiegły piątek, 6 stycznia po raz pierwszy w historii Pakoszówki odbył się Pochód Trzech Króli zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pakoszówka. Społeczność lokalna wspólnie celebrowała Dzień Objawienia Pańskiego.

Relacja z Pochodu Trzech Króli

Pochód rozpoczął się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Pakoszówce, podczas której zaśpiewały przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola, dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz zagrała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakoszówce. Następnie za Gwiazdą Betlejemską podążyli Maryja z Józefem, aniołki, pastuszkowie, Trzej Królowie i licznie zgromadzeni mieszkańcy Pakoszówki, w koronach i pelerynach odpowiadającym kolorom szat Trzech Króli.

21

Przed Wiejskim Domem Kultury w Pakoszówce odbyły się przepiękne jasełka, w których udział wzięły dzieci, młodzież  i mieszkańcy. Swoim śpiewem urzekł Zespół Ludowo Obrzędowy “Pakoszowianie”, a występujący aktorzy odegrali swoje role niezwykle profesjonalnie. Kulminacyjnym momentem był pokłon Dzieciątku złożony przez Trzech Króli. Uroczystość zakończyło błogosławieństwo ks. Proboszcza Bolesława Koniecznego i podziękowania dla wszystkich uczestników Pochodu od Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pakoszówka Pani Haliny Kaczmarskiej.

materiały nadesłane

09-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)