REKLAMA
REKLAMA

Pamiętajmy o zabezpieczaniu rowerów! Znikają spod sklepów, z piwnic i klatek schodowych

SANOK / PODKARPACIE. Policja przypomina właścicielom o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja. Zwracajmy uwagę na osoby obce, które wchodzą lub wychodzą z piwnic czy klatek schodowych.

Wczoraj policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru. Właściciel pozostawił jednoślad przy sklepie w miejscowości Szczawne około godz. 7.30. Rower znajdował się w stojaku i nie był w żaden sposób zabezpieczony przed kradzieżą. Gdy mężczyzna wychodził ze sklepu okazało się, że ktoś zabrał jego pojazd. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę tysiąca zł.

Z analizy policjantów wynika, że najczęściej kradzione są rowery pozostawione bez nadzoru i zabezpieczeń na klatce schodowej, przed blokiem lub w piwnicy. Niestety zdarza się, że piwnice nie są właściwie zamykane. Nierzadko też do kradzieży dochodzi w dzień, dlatego Policja apeluje o wzmożoną czujność. W przypadku zauważenia nieznajomej osoby, która obserwuje piwnice lub wyprowadza rower czy też kilka rowerów z piwnicy, bądź klatki schodowej, podejrzanie się przy tym zachowując, należy niezwłocznie powiadomić Policję. Pomoc sąsiedzka jest bezcenna również w przypadku nieobecności właścicieli jednośladów.

O każdej budzącej niepokój sytuacji należy niezwłocznie poinformować Komendę Powiatową Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 13 46 57 310 lub tel. alarmowy 997.

pink-2604123_960_720

źródło: KPP Sanok

28-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)