REKLAMA
REKLAMA

Pamiętajmy o zabezpieczaniu rowerów! Znikają spod sklepów, z piwnic i klatek schodowych

SANOK / PODKARPACIE. Policja przypomina właścicielom o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja. Zwracajmy uwagę na osoby obce, które wchodzą lub wychodzą z piwnic czy klatek schodowych.

Wczoraj policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru. Właściciel pozostawił jednoślad przy sklepie w miejscowości Szczawne około godz. 7.30. Rower znajdował się w stojaku i nie był w żaden sposób zabezpieczony przed kradzieżą. Gdy mężczyzna wychodził ze sklepu okazało się, że ktoś zabrał jego pojazd. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę tysiąca zł.

Z analizy policjantów wynika, że najczęściej kradzione są rowery pozostawione bez nadzoru i zabezpieczeń na klatce schodowej, przed blokiem lub w piwnicy. Niestety zdarza się, że piwnice nie są właściwie zamykane. Nierzadko też do kradzieży dochodzi w dzień, dlatego Policja apeluje o wzmożoną czujność. W przypadku zauważenia nieznajomej osoby, która obserwuje piwnice lub wyprowadza rower czy też kilka rowerów z piwnicy, bądź klatki schodowej, podejrzanie się przy tym zachowując, należy niezwłocznie powiadomić Policję. Pomoc sąsiedzka jest bezcenna również w przypadku nieobecności właścicieli jednośladów.

O każdej budzącej niepokój sytuacji należy niezwłocznie poinformować Komendę Powiatową Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 13 46 57 310 lub tel. alarmowy 997.

pink-2604123_960_720

źródło: KPP Sanok

28-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)