REKLAMA
REKLAMA

Piękny sukces młodego akordeonisty! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kolejny piękny sukces odniósł akordeonista PSM I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku. Jakub Kucia, który dopiero drugi rok pod kierunkiem Andrzeja Smolika gra na tym instrumencie, zdobył II nagrodę w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Szkół Muzycznych II st. w Słupcy pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej.

Młody muzyk zebrał wiele gratulacji od innych uczestników i pedagogów po swoim pięknym występie. Szczególnie cieszą bardzo dobre opinie wybitnych autorytetów akordeonowych, przekazane podczas indywidualnych warsztatów. Gratulacje złożyli: przewodniczący Jury Jerzy Kaszuba, rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, prof. Bogdan Dowlasz z Akademii Muzycznej w Łodzi, prof. Krzysztof Olczak z AM w Gdańsku, Grzegorz Palus – asystent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i dr Daniel Lis z AM w Katowicach.

sm

Za sukces ten należą się Kubie słowa najwyższego uznania; będzie on również z pewnością motywacją do dalszej wytężonej pracy nad rozwijaniem umiejętności instrumentalnych.

Warto nadmienić, że Jakub Kucia mieszka w Świerzowej Polskiej koło Krosna i uczęszcza równocześnie do Gimnazjum Dwujęzycznego przy Liceum im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Łączenie nauki w dwóch tak poważnych szkołach i konieczność częstych dojazdów na zajęcia do Sanoka (4 razy w tygodniu) budzą tym większy podziw i uznanie dla jego osiągnięć.

sm2

29-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)