REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA PIELNIA: Spłonęła drewniana stodoła, ciągnik i sprzęty gospodarcze. Strażacy blisko 3,5 godziny walczyli z ogniem (ZDJĘCIA)

PIELNIA / PODKARPACIE. W nocy w Pielni spłonęła drewniana stodoła. Z ogniem, przez blisko 3,5 godziny walczyło pięć zastępów strażaków. Na szczęście udało się uratować zwierzęta i budynek mieszkalny.

Jak informuje Grzegorz Oleniacz, rzecznik prasowy KP PSP w Sanoku, ogień zauważono o godzinie 2.25. Zajął się drewniany budynek gospodarczy. Wewnątrz znajdowały się zwierzęta, ciągnik rolniczy i inne sprzęty.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Sanok, oraz strażaków z ochotniczych straży pożarnych z Nowosielec, Nadolan oraz Pielni.

Akcja trwała blisko 3,5 godziny – mówi Grzegorz Oleniacz. – Ogień zagrażał budynkowi mieszkalnemu. Strażacy gasili paląca się stodołę i osłaniali zabudowania, gdzie byli ludzie. Uratowano zwierzęta, natomiast spłonął cały budynek gospodarczy, ciągnik oraz sprzęty, które znajdowały się wewnątrz. Straty oszacowano na około 150 tysięcy złotych – dodaje rzecznik.

pielnia

foto: poglądowe

foto: materiały nadesłane

08-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)