REKLAMA
REKLAMA

Pijany kierowca spowodował kolizję i odjechał. Został zatrzymany przez poszkodowanego

ZARSZYN / PODKARPACIE. Kierujący oplem doprowadził do kolizji i odjechał z miejsca zdarzenia. W pościg za nim pojechał poszkodowany. Ujął sprawcę i przekazał policjantom. Okazało się, że powodem ucieczki był alkohol.

W ubiegły weekend, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w Zarszynie został ujęty nietrzeźwy kierujący. Policjanci na miejsu ustalili, że na ul. Beskidzkiej w Zarszynie, podczas przejazdu przez most, doszło do kolizji dwóch samochodów. Po zdarzeniu sprawca kolizji – kierujący oplem nie zatrzymał się tylko odjechał z miejsca. Poszkodowany, który kierował audi zawrócił i pojechał za uciekinierem. Chwilę później zatrzymał samochód sprawcy, uniemożliwiając mu dalszą jazdę i powiadomił policję.

Funkjconariusze zbadali stan trzeźwości uczestników kolizji. Kierujący oplem, 38-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że jego uprawnienia do kierowania pojazdami utraciły ważność w 2015 roku, a pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych.

Stan trzeźwości kierowcy audi był bez zarzutu.

W sprawie prowadzone jest postępowanie. Mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie kolizji oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

the concept for drink driving

Źródło: KPP Sanok

26-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)