REKLAMA
REKLAMA

Pijany traktorzysta miał blisko 2,5 promila alkoholu we krwi i jechał bez uprawnień

SANOK / PODKARPACIE. Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas prac polowych. Czasami chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do wypadku. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości.

W piątek, po godz. 17 w Bukowsku, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym. W trakcie czynności podejrzenie wzbudził stan trzeźwości kierowcy. Po zbadaniu okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 2,3 promila alkoholu. Ponadto nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

Mężczyzna za przewinienia będzie odpowiadał przed sądem.

W związku z trwającym sezonem prac polowych, policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsadek. Chwila nieuwagi może skutkować utratą zdrowia, a czasem nawet życia. Pamiętajmy również, że pijąc alkohol podczas wykonywania prac polowych stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób. Pamiętajmy, że niektóre sprzęty, w szczególności rolnicze, nie nadają się do zabawy dla dzieci. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku niosącego poważne konsekwencje zarówno zdrowotne, jak i prawne.

tractor-887744_960_720

foto: zdjęcie poglądowe

źródło: KPP Sanok

12-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)