REKLAMA
REKLAMA

Piknik Rodzinny ze szlachetnym celem w tle (ZDJĘCIA)

 SANOK / PODKARPACIE. W sanockim skansenie odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku. Podczas imprezy zbierano pieniądze, które zostaną przeznaczone na budowę Domu Samotnej Matki przy ul. Matejki w Sanoku.

Prezentujemy relacje z pikniku:

„Za nami trzecia edycja Pikniku Rodzinnego. Jeszcze w niedzielę rano wydawało się, że piknik jest nierealny. Rzęsisty deszcze sprawił, że rozdzwoniły się telefony: „Czy na pewno piknik się odbędzie? Czy czasem nie należy go przełożyć?” Wątpiący powoływali się na prognozę pogody. Z drugiej strony pojawiło się tyle zapewnień o modlitewnym wsparciu, że nie sposób było nie zawierzyć. Jeszcze jak zaczęliśmy zwozić wszelkie niezbędne sprzęty padało. Pomimo to rozłożyliśmy namioty, ciasta, fanty. Panowie rozpalili ogień pod grillem. O 13.00 pojawiła się pyszna grochówka ugotowana przez strażaków.

I zaczęła się impreza. Fenomenalny duet prowadzących: Justyny Filipowicz oraz Roberta Handermandera prowadził nas przez wszystkie wydarzenia tego popołudnia. Kobiety uwijały się przy plackach, chlebie ze smalcem, kawie, herbacie i fantach. Organizacyjne wszelkie działania koordynowała Basia Milczanowska wspomagana przez Jurka Kozimora oraz Ziutkę Bach, która zarządzała grupą woluntariuszy proponujących zabawy dla dzieci. Ogromne bańki fruwały w powietrze, konkursy plastyczne przeplatały się ze sportowymi zawodami.

Z tyłu za sceną usadowili się Sokoli z karabinami laserowymi. Niektóre dzieci przejawiają już we wczesnym wieku niemały talent. Dziewczynka chyba pięcioletnia zaszokowała chłopaków oddając kilkanaście celnych strzałów. Kiedy wybiła godzina 14 pojawiła się zwyżka, koronny punkt programu dla całych rodzin. Ze zwyżki widać panoramę prawie całego Sanoka. Popisy wokalne Justyny Filipowicz, duetu Gajdów, Malwiny Bihun, zespołu „Robert Handermander i przyjaciele”, Michała Matuszewskiego, przeplatane były popisami gimnastyków z zespołu Spartanie trenowanych przez mistrza w tej dziedzinie Mirka Kaźmierczaka, akordeonistów, a przede wszystkim zespołu smyczkowego „Con Amore”.

W aukcjach nieoceniona okazała się Joanna Hydzik, a podziękowania to domena Anny Drwięgi oraz Haliny Martowicz. Pomimo niesprzyjającej aury zebrano niemałą sumę pieniędzy, która przysłuży się do powstania Domu Samotnej Matki przy ul. Matejki w Sanoku.”

Chrobak Andrzej

Organizatorzy dziękują za pomoc w przeprowadzeniu Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Zarząd Kręgu Sanockiego Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego na rzecz Domu Samotnej Matki. Dla Pana Andrzeja Chrobaka i członków Prawa i Sprawiedliwości, Panu Posłowi Piotrowi Uruskiemu, Panu Damianowi Biskupowi, Burmistrzowi Miasta Sanoka, Starostwu Powiatowemu, Dyrektorowi MBL w Sanoku, Powiatowej Straży Pożarnej w Sanoku i w Jaćmierzu oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej. Szczególne podziękowania dla prowadzących piknik: Pani Justynie Filipowicz i Panu Robertowi Handermanderowi oraz wszystkiem występującym: zespołowi „Con-Amore”, akordeonistom ze szkoły muzycznej, Panu Mirosławowi Kazimierczakowi i UKS „Spartanie”, Pani Malwinie Bihun, duetowi: Małgorzacie i Sewerynowi Gajdom, Michałowi Matuszewskiemu oraz Pani Justynie Filipowicz i Panu Robertowi Handermanderowi. Gorące podziękowania dla „Sokołów”, „Strzelców” Pana Wacława Borowego, harcerzy, wolontariuszy oraz wszystkich Pań, które upiekły wyśmienite ciasta. Przede wszystkim dziękujemy wszystkim sponsorom i ofiarodawcom, którzy przekazali dar serca na ten cel.

materiały nadesłane

11-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)