REKLAMA
REKLAMA

Podkarpaccy celnicy wicemistrzami Polski w biegach długodystansowych (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. XXXVII Półmaraton Wiązowski to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu biegowym. W Wiązownej odbywają się również Mistrzostwa Polski funkcjonariuszy celno-skarbowych w biegach długodystansowych. Zaszczytne drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli funkcjonariusze z Podkarpacia.

5 marca br. punktualnie o godzinie 12:00 w Wiązownej rozpoczął się bieg główny na dystansie 21,0975 km. Wśród 1385 biegaczy, którzy ustawili się na linii startu nie zabrakło funkcjonariuszy celno-skarbowych. Na tym dystansie bezkonkurencyjny był Jacek Wasylów z Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka, który trasę półmaratonu pokonał w doskonałym czasie 1:26:07, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski. Zaszczytne trzecie miejsce „wybiegał” również nasz funkcjonariusz Marcin Wójcik z Oddziału Celnego w Krościenku.

Kwadrans później (12:15) rywalizację na dystansie 5 km rozpoczęło 708 biegaczy, wśród nich również funkcjonariusze celno-skarbowi. Do zdobycia mistrzowskiego tytułu na tym dystansie nasza funkcjonariuszka Weronika Biała z Oddziału Celnego w Medyce potrzebowała zaledwie 21 min i 55 sek. Doskonałą formę zaprezentował również Piotr Duch z Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka zajmując 3 miejsce w kategorii mężczyzn 50+.

Cenne punkty dla drużyny wywalczyli również Iwona Rzeźniczek (IAS) oraz Radek Duszczak z Oddziału Celnego w Korczowej.

Doskonała forma całej naszej biegowej drużyny pozwoliła na zdobycie zaszczytnego tytułu wicemistrza Polski funkcjonariuszy celno-skarbowych w biegach długodystansowych.

materiał nadesłany

07-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)