REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzcy pogranicznicy mają nowego komendanta (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY, REGION / PODKARPACIE. Od wczoraj bieszczadzcy pogranicznicy mają nowego komendanta. Pułkownika SG Piotra Patlę na stanowisku zastąpił płk Robert Rogoz. Przekazanie obowiązków nastąpiło w w auli Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu.

W uroczystości wziął udział Komendant Główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński. Podziękował odchodzącemu komendantowi BiOSG za służbę w Bieszczadzkim Oddziale SG oraz za sumienne i profesjonalne wywiązywanie się z zadań i obowiązków służbowych.

Oceniając ostatnie trzy lata, kiedy komendant Patla dowodził Bieszczadzkim Oddziałem SG, trudno nie zauważyć wielu zmian na lepsze. Jest to w ogromnej mierze zasługa pułkownika oraz jego współpracowników – powiedział komendant Łapiński.

c

Następnie, zwracając się do nowo powołanego komendanta BiOSG płk. SG Roberta Rogoza, podkreślił:

Bierze pan na swoje barki ogromną odpowiedzialność. To wielkie wyróżnienie i uznanie dla pańskiej dotychczasowej służby, ale tym większe wyzwanie. Życzę wiele satysfakcji, codziennych sukcesów i spełniania wielkich, długofalowych zamierzeń dla dobra i rozwoju naszej formacji.

Kulminacyjną częścią uroczystości było pożegnanie ze sztandarem i przekazanie go przez komendanta Patlę swojemu następcy.

W uroczystym apelu, obok kadry kierowniczej, funkcjonariuszy, pracowników i emerytów Bieszczadzkiego Oddziału SG, wzięli udział zaproszeni goście, m.in. Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, ks. arcybiskup dr Eugieniusz Popowicz (metropolita przemysko-warszawski obrządku greckokatolickiego), Konsul Generalny RP we Lwowie Wiesław Mazur, przedstawiciele Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Starosta Podkarpacki Jan Pączek oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych z Podkarpacia.

źródło: BiOSG

24-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)