REKLAMA
REKLAMA

Przedmioty służące do rozdrabniania i przechowywania środków odurzających. Policja o używaniu substancji psychoaktywnych (ZDJĘCIA)

Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wspólnie z dzielnicowym spotykają się z rodzicami uczniów szkół średnich. Podczas spotkań omawiają zagrożenia, na jakie narażony jest młody człowiek. Dodatkową atrakcją spotkania jest prezentacja walizki edukacyjnej, w której znajdują się przedmioty mogące służyć do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków.

W ubiegłym tygodniu policjanci dwukrotnie spotkali się z rodzicami uczniów szkół średnich  z powiatu sanockiego. Podczas rozmowy opowiadali o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać młody człowiek. Rozmawiali o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Tłumaczyli również, gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnienia.

Podczas spotkania policjantki zaprezentowały zawartość walizki edukacyjnej. Znajdują się w niej przedmioty mogące służyć do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków. Każdy rodzic mógł zobaczyć, a także dotknąć przedmiotów, które pozornie nie wzbudzają podejrzeń, a w rzeczywistości służą do rozdrabniania, bądź przechowywania środków odurzających. W spotkaniu w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku uczestniczył także dzielnicowy.

Walizka przeznaczona jest do edukacji nauczycieli i rodziców. Jeszcze do końca br. policjantki mają zaplanowane spotkania z nauczycielami oraz rodzicami uczniów wszystkich szkół średnich, aby zaprezentować zawartość walizki i omówić zagadnienie związane z używaniem substancji psychoaktywnych.

KPP Sanok

14-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)