REKLAMA
REKLAMA

Przemycał narzędzia do kłusownictwa. Grozi mu nawet rok więzienia (ZDJĘCIA)

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Przemyt potrzasków przeznaczonych do kłusownictwa udaremnili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej (KAS) na przejściu granicznym w Krościenku. Metalowe potrzaski służące do odłowu zwierząt próbował przemycić do Polski 43-letni obywatel Ukrainy.

Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Krościenku. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód osobowy marki Audi, którym podróżował 43-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli pojazdu okazało się, że kierowca przewozi niebezpieczne narzędzia. 8 metalowych potrzasków przeznaczonych do kłusownictwa ukrytych było w bagażu kierowcy.

fot. KAS (1) (2)

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo Łowieckie, wprowadzanie do obrotu narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub karze pozbawienia wolności do roku. Wykryty przez Służbę Celno-Skarbową towar został przekazany funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych do dalszego postępowania. W ręce Policji trafił także kierowca.

fot. KAS (2) (2)

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej kontrolując towary przywożone spoza terytorium UE zwracają szczególną uwagę na kwestie związane z zabezpieczeniem i ochroną środowiska przed zagrożeniami. Takim zagrożeniem mogą być nie tylko różnego rodzaju towary i środki pochodzące z nielegalnych źródeł, które mogą wyrządzić nieodwracalne szkody w środowisku naturalnym. Działania Służby Celno- Skarbowej chronią też środowisko przed nielegalnym handlem chronionymi gatunkami roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem.

KAS Rzeszów

05-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)