REKLAMA
REKLAMA

REGION: Silniki skradzione w Anglii zatrzymane w Medyce

W czwartek 21 września na przejściu granicznym w Medyce zabezpieczono cztery silniki. Dwa z nich skradziono w Wielkiej Brytanii, na dwóch pozostałych numer VIN został zeszlifowany co wskazuje, że prawdopodobnie również pochodzą z kradzieży.

Silniki przewoził w swoim samochodzie 44 – letni obywatel Ukrainy. Ich wartość oszacowano na 50 tys. zł.

Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.

14-121133

W tym roku na odcinku granicy ochranianym przez Bieszczadzki Oddział SG udaremniono już 20 prób wywiezienia z terytorium Unii Europejskiej kradzionych elementów pojazdów.  M.in. w styczniu tego roku na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy, którzy próbowali przewieźć 55 elementów wyposażenia samochodu marki Mercedes ML. Ustalono, że pojazd został skradziony na terytorium Niemiec.  W marcu tego roku, również na przejściu granicznym w Medyce, obywatel Ukrainy próbował wywieźć do swojego kraju 30 elementów z samochodu marki BMW 520D skradzionego na terytorium Danii. Na początku września funkcjonariusze z Korczowej ujawnili silnik z łodzi motorowej skradziony na terytorium Włoch, natomiast kilka dni później strażnicy graniczni z Medyki zatrzymali 3 silniki zaburtowe skradzione w Niemczech.

Łączna wartość zatrzymanych w tym roku kradzionych elementów pojazdów to 300 tys. zł.

14-121134

BiOSG

25-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)