REKLAMA
VIVO sc

REGION: Silniki skradzione w Anglii zatrzymane w Medyce

W czwartek 21 września na przejściu granicznym w Medyce zabezpieczono cztery silniki. Dwa z nich skradziono w Wielkiej Brytanii, na dwóch pozostałych numer VIN został zeszlifowany co wskazuje, że prawdopodobnie również pochodzą z kradzieży.

Silniki przewoził w swoim samochodzie 44 – letni obywatel Ukrainy. Ich wartość oszacowano na 50 tys. zł.

Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.

14-121133

W tym roku na odcinku granicy ochranianym przez Bieszczadzki Oddział SG udaremniono już 20 prób wywiezienia z terytorium Unii Europejskiej kradzionych elementów pojazdów.  M.in. w styczniu tego roku na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy, którzy próbowali przewieźć 55 elementów wyposażenia samochodu marki Mercedes ML. Ustalono, że pojazd został skradziony na terytorium Niemiec.  W marcu tego roku, również na przejściu granicznym w Medyce, obywatel Ukrainy próbował wywieźć do swojego kraju 30 elementów z samochodu marki BMW 520D skradzionego na terytorium Danii. Na początku września funkcjonariusze z Korczowej ujawnili silnik z łodzi motorowej skradziony na terytorium Włoch, natomiast kilka dni później strażnicy graniczni z Medyki zatrzymali 3 silniki zaburtowe skradzione w Niemczech.

Łączna wartość zatrzymanych w tym roku kradzionych elementów pojazdów to 300 tys. zł.

14-121134

BiOSG

25-09-2017
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.