REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS
REKLAMA

Rekordowy przemyt na 9 milionów złotych. 250 kg haszyszu w podłodze (FILM, ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Przemyt 250 kg haszyszu o wartości około 9 milionów złotych udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu granicznym w Korczowej. Narkotyki przewożone były w dwóch samochodach osobowych, miejsce ukrycia towaru wskazał pies służbowy, dwuletni owczarek Chiro. Jest to największy przemyt narkotyków w ciągu ostatnich kilkunastu lat, zatrzymany przez pograniczników.

W weekend do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski zgłosiło się troje obywateli Ukrainy: 33-letnia kobieta i dwóch mężczyzn (45 i 38 lat). Strażnicy graniczni wytypowali samochody podróżujących do szczegółowej kontroli w celu ustalenia legalności pochodzenia pojazdów. Samochody sprawdzał również funkcjonariusz SG z psem służbowym specjalizującym się w wyszukiwaniu narkotyków. Dwuletni owczarek Chiro zasygnalizował swojemu przewodnikowi, że w pojazdach mogą być przewożone narkotyki. W trakcie szczegółowej kontroli ujawniono 250 kilogramów haszyszu. Towar ukryty był w specjalnych skrytkach znajdujących się w podłodze samochodów.


źródło: Kanał YouTube Rzecznik Bieszczadzki5

Wartość haszyszu to około 9 milionów złotych.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani. Postawiono im zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się przemytem narkotyków. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. Ponadto sąd zastosował wobec nich 3-miesięczną karę aresztu.

Do sprawy zabezpieczono również dwa samochody, którymi przewożone były narkotyki. Oba ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

źródło: BiOSG

22-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)