REKLAMA
REKLAMA

REGION: Pojadą do Warszawy protestować przeciwko uprawom GMO w Polsce

REGION / PODKARPACIE. Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO zachęca rolników do udziału w posiedzeniu Komisji Rolnictwa i Komisji Środowiska. Podczas spotkania rządzący pochylą się nad projektem ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych. Członkowie stowarzyszenia są zaniepokojeni możliwością utworzenia specjalnych stref do uprawy GMO na terenach gmin. Mieszkańcy naszego powiatu mają zamiar pojechać w tej sprawie do Warszawy.

21 kwietnia 2017 roku o godzinie 10.00 w Sejmie na posiedzeniu Komisji Rolnictwa i Komisji Środowiska będzie procedowana bardzo niebezpieczna dla ludzi i środowiska ustawa, która dotyczy projektu zmiany ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw. Jesteśmy zaniepokojeni możliwością wprowadzenia określonych obszarów położonych na terenach gmin, które miałyby być strefami upraw GMO – mówi Jolanta Dal, radna gminy Komańcza i członek Stowarzyszenia Polska Wolna od GMO.

W projekcie wspomnianej ustawy znalazły się zapisy Art. 49 a. 1, gdzie ustanawia się terytorium Rzeczypospolitej Polskiej strefą wolną od GMO, z zastrzeżeniem ust. 2.: „Uprawę GMO prowadzi się wyłącznie w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze położonym na terenie gminy, zwanej dalej strefą wskazaną do prowadzenia upraw GMO…”. Nie zgadzamy się na takie zmiany. Nie możemy być bierni, bo nasze dzieci i przyszłe pokolenia nam tego nie wybaczą – dodaje radna.

Zainteresowani udziałem w obradach komisji muszą zgłosić swoje imię i nazwisko do stowarzyszenia, albo do Jolanty Dal mailowo: jodal_76@o2.pl lub pod nr tel: 503 559 506.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronach stowarzyszenia www.polskawolnaodgmo.org

13-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)