REKLAMA
REKLAMA

Rowerzysta wjechał w osobówkę i wybił szybę. Kierowca auta na promilach

Rowerzysta jadąc za samochodem nie zachował bezpiecznej odległości. Gdy auto się zatrzymało kierowca jednośladu wjechał w jego tył. W trakcie czynności policjanci ujawnili, że kierujący samochodem był pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godz. 23, na ul. Reymonta w Sanoku. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący rowerem wjechał w tył samochodu. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący toyotą zatrzymał samochód, aby wysadzić jadących wraz z nim dwóch pasażerów. W tym momencie jadący tuż za nim rowerzysta, nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał w tył toyoty, wybijając jednocześnie tylną szybę.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości uczestników kolizji. 52-letni rowerzysta był trzeźwy, natomiast u 38-letniego kierowcy toyoty urządzenie wykazało 0,28 promila. Rowerzysta został pouczony, a 38-latkowi policjanci zatrzymali uprawnienia.

Za jazdę samochodem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Jednak o wymiarze kary zdecyduje sąd.

1384

KPP Sanok
foto: archiwum Esanok.pl

17-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)