REKLAMA
REKLAMA

„Różaniec do granic” w Bieszczadach. Wierni modlili się w Michniowcu (ZDJĘCIA)

ARCHIDIECEZJA PRZEMYSKA / PODKARPACIE.W pierwszą sobotę niesiejąca, w 26 kościołach stacyjnych na terenie archidiecezji przemyskiej, wierni modlili się w ramach akcji „Różaniec do granic”.

Różaniec odmawiano w różnych miejscach: w górach, na stadionach, przy przydrożnych kapliczkach, a nieraz w szczerym polu.

W Archidiecezji Przemyskiej główne uroczystości miały miejsce w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.

Wzdłuż granicy wierni gromadzili się także w kościołach stacyjnych, aby wspólnie się modlić. W Ustrzykach Górnych mszę św. odprawiono w kościele parafialnym. Następnie uczestnicy wyjechali do Wołosatego, odmawiając różaniec doszli nowo poświęconą Drogą Krzyżową do Przełęczy Bukowskiej.

Z kolei w Michniowcu modlitwę rozpoczęto od mszy św. o godzinie 11.00. O 14.00 zaczęto odmawiać różaniec. Mimo kapryśniej aury wierni trwali na modlitwie. Ponadto o hart ciała dbali strażacy z OSP oraz Koła Gospodyń Wiejskich, którzy przygotowali dla pielgrzymów ciepły posiłek.

foto: Wojtek Zatwarnicki

07-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)