REKLAMA
REKLAMA

„Różaniec do granic” w Bieszczadach. Wierni modlili się w Michniowcu (ZDJĘCIA)

ARCHIDIECEZJA PRZEMYSKA / PODKARPACIE.W pierwszą sobotę niesiejąca, w 26 kościołach stacyjnych na terenie archidiecezji przemyskiej, wierni modlili się w ramach akcji „Różaniec do granic”.

Różaniec odmawiano w różnych miejscach: w górach, na stadionach, przy przydrożnych kapliczkach, a nieraz w szczerym polu.

W Archidiecezji Przemyskiej główne uroczystości miały miejsce w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.

Wzdłuż granicy wierni gromadzili się także w kościołach stacyjnych, aby wspólnie się modlić. W Ustrzykach Górnych mszę św. odprawiono w kościele parafialnym. Następnie uczestnicy wyjechali do Wołosatego, odmawiając różaniec doszli nowo poświęconą Drogą Krzyżową do Przełęczy Bukowskiej.

Z kolei w Michniowcu modlitwę rozpoczęto od mszy św. o godzinie 11.00. O 14.00 zaczęto odmawiać różaniec. Mimo kapryśniej aury wierni trwali na modlitwie. Ponadto o hart ciała dbali strażacy z OSP oraz Koła Gospodyń Wiejskich, którzy przygotowali dla pielgrzymów ciepły posiłek.

foto: Wojtek Zatwarnicki

07-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)