REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy maturzyści ponownie zmagają się z egzaminem dojrzałości. Trwają matury poprawkowe

SANOK / PODKARPACIE. Od wczoraj (22 sierpnia) trwają matury poprawkowe. W powiecie sanockim przystąpić do nich powinno około 220 osób. To niemal dokładnie tyle samo, co przed rokiem.

W maju do egzaminu maturalnego przystąpiło 848 uczniów z powiatu sanockiego. Zdało 628, czyli 74% z nich. Na tle całego województwa daje to przeciętny rezultat. Bardzo dobrze zaprezentowali się natomiast nasi licealiści, którzy z wynikiem zdawalności 93% zajęli drugie miejsce. Lepiej poradzili sobie tylko uczniowie liceów z powiatu kolbuszowskiego, którzy zdołali osiągnąć 97%.

Najlepiej jak zwykle zaprezentowawli się uczniowie I i II LO w Sanoku. W przypadku obydwu szkół zdawalność wyniosła 99%. Trochę gorzej wyglądały wyniki w szkołach technicznych – spośród nich najlepsze było Technikum nr 1, które osiągnęło 76% sukcesów maturalnych. Najsłabszy wynik w tym roku przypadł Technikum nr 5. Tylko 29% uczniów tej szkoły poradziło sobie z maturą.

Ze statystyk krakowskiej OKE wynika, że poziom szkolnictwa w Sanoku się stabilizuje. Przed rokiem maturzyści osiągali bardzo podobne wyniki. W egzaminie dojrzałości uczestniczyło wtedy 833 uczniów. Procentowa zdawalność wyniosła zaś dokładnie tyle samo: 74%.

W obecnym roku w powiecie sanockim matury nie zdało 26% przystępujących do niej uczniów. Do trwających od wczoraj poprawkowych egzaminów dojrzałości powinno zatem przystąpić około 220 maturzystów. Maturzyści, którym w maju powinęła się noga, mają już za sobą testy pisemne, od dzisiaj do piątku (23-25 sierpnia) czekać ich będą egzaminy ustne.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów przystępujących do matury poprawkowej. Powodzenia!

esanok5-1024x683

Bartosz Jaklik

23-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)