REKLAMA
REKLAMA

Sanocki duet fortepianowy wśród najlepszych instrumentalistów. Zdobył II miejsce na najważniejszej tegorocznej imprezie MKiDN (ZDJĘCIA)

SANOK, WARSZAWA / PODKARPACIE. Wielkim sukcesem zakończył się udział duetu pianistów Bartosza Jarosza i Mateusza Putyry z PSM I i II st. im. W. Kossakowej w Sanoku  w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej, który jest najważniejszą imprezą w tym roku organizowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydarzenie miało miejsce 27 kwietnia 2017 roku w Warszawie. Już sam udział w konkursie jest wielkim wyróżnieniem – startują w nim tylko najlepsi instrumentaliści z całej Polski, a chłopcy z sanockiego „muzyka” wywalczyli II miejsce.

Bardzo dumni z sukcesu swoich podopiecznych są ich pedagodzy Oksana Drozdowska i Janusz Ostrowski, którzy przygotowali duet do tak udanego występu. Bartosz i Mateusz zachwycili swoją grą  jury pod przewodnictwem prof. zw. hab. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz, z Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie.

a

Zaprezentowali w swoim programie Sonatę W.A. Mozarta, Suitę W. Ptuszkina ,,Gulliwer” i utwór współczesnego polskiego kompozytora M. Kopczyńskiego ,,Temblores del corazon” (Drżenie serc).

Bardzo zadowolony z występu  uczniów jest  dyrektor PSM  Andrzej Smolik, który od samego początku wspierał chłopców i ich nauczycieli.

b

materiały nadesłane

29-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)