REKLAMA
REKLAMA

Sanocki duet fortepianowy wśród najlepszych instrumentalistów. Zdobył II miejsce na najważniejszej tegorocznej imprezie MKiDN (ZDJĘCIA)

SANOK, WARSZAWA / PODKARPACIE. Wielkim sukcesem zakończył się udział duetu pianistów Bartosza Jarosza i Mateusza Putyry z PSM I i II st. im. W. Kossakowej w Sanoku  w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej, który jest najważniejszą imprezą w tym roku organizowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydarzenie miało miejsce 27 kwietnia 2017 roku w Warszawie. Już sam udział w konkursie jest wielkim wyróżnieniem – startują w nim tylko najlepsi instrumentaliści z całej Polski, a chłopcy z sanockiego „muzyka” wywalczyli II miejsce.

Bardzo dumni z sukcesu swoich podopiecznych są ich pedagodzy Oksana Drozdowska i Janusz Ostrowski, którzy przygotowali duet do tak udanego występu. Bartosz i Mateusz zachwycili swoją grą  jury pod przewodnictwem prof. zw. hab. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz, z Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie.

a

Zaprezentowali w swoim programie Sonatę W.A. Mozarta, Suitę W. Ptuszkina ,,Gulliwer” i utwór współczesnego polskiego kompozytora M. Kopczyńskiego ,,Temblores del corazon” (Drżenie serc).

Bardzo zadowolony z występu  uczniów jest  dyrektor PSM  Andrzej Smolik, który od samego początku wspierał chłopców i ich nauczycieli.

b

materiały nadesłane

29-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)