REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanka chce wydać powieść o Bieszczadach. Przyłącz się do akcji!

SANOK, WIELICZKA, BIESZCZADY / PODKARPACIE. Monika Małgorzata Lis, sanoczanka z urodzenia, chce wydać swoją debiutancka powieść pt. „Koniec świata”. Autorka opisuje Bieszczady i Beskid Niski. Do 9 kwietnia trwa akcja, podczas której można wesprzeć przedsięwzięcie.

Akcja powieści dzieje się na Podkarpaciu, a przede wszystkim na bieszczadzkich szlakach. 25-letnia Melania, mieszkanka Rzeszowa, jedzie ze swoją najlepszą przyjaciółką na festiwal muzyczny do schroniska „Koniec świata”, które znajduje się na granicy Bieszczad i Beskidu Niskiego. Poznaje tam Janka, który burzy jej poukładany, czarno-biały świat. Melania musi zmierzyć się ze swoimi uczuciami, z samą sobą, a pomagają jej w tym wędrówki z przyjaciółmi po dzikich Bieszczadach.

Moim marzeniem jest, aby młodzi ludzie po przeczytaniu książki, poszli na wędrówkę śladami bohaterów. Dlatego do powieści będzie dołączona mapa Bieszczadów z zaznaczoną trasą ich przejścia. Chodzenia po górach uczył mnie tata, Stanisław Proszak, teraz chcę inspirować innych – mówi autorka.

unnamed (1)

Powieść wydawana jest bez wsparcia wydawnictw. Trwa akcja crowdfundingowa, w której zbierane są fundusze na druk książki. Chętni, którzy chcą wesprzeć przedsięwzięcie, wszystkie potrzebne informacje odnajdą na stronie autorki: monikamalgorzatalis.pl.

Celem powieści jest m.in. pokazanie młodym ludziom, że warto jeździć w góry, że warto wybierać Bieszczady jako cel podróży. Wędrowanie po szlakach jest przedstawione również jako podróż w głąb samych siebie. To także wskazanie ważnej kwestii różnicy między miłością, a zakochaniem, która we współczesnym świecie jest zacierana, co powoduje szereg problemów w relacjach międzyludzkich.

Melania jest katoliczką, pokazuje czytelnikowi swój świat i przekonuje, że we współcześnie jest też miejsce na tradycyjne wartości. Książka nie jest ideologizująca, pokazuje chrześcijaństwo jako jeden z możliwych i wartościowych sposobów życia – wyjaśnia Monika Małgorzata Lis.

unnamed

materiały nadesłane

28-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)