REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Była ordynator neurologii z zarzutami o przestępstwa korupcyjne. Akt oskarżenia trafił do sądu

SANOK, RZESZÓW / PODKARPACIE. Byłej ordynator sanockiej neurologii postawiono 74 zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu. Wraz z nią na ławie oskarżonych zasiądzie 15 pacjentów.

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Rejonowego w Sanoku akt oskarżenia przeciwko 16 osobom oskarżonym o przestępstwa korupcyjne. Do ich popełnienia doszło od 9 marca do 29 czerwca 2015 roku.

Była ordynator brała łapówki

Na ławie oskarżonych zasiądzie lekarz Agata Ś. – była Ordynator Oddziału Neurologii w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sanoku. Prokurator zarzucił 54-latce popełnienie łącznie 74 przestępstw przyjmowania korzyści majątkowych. Przede wszystkim są to czyny z art. 228 par. 1 kodeksu karnego. Lekarka pełniąc funkcję publiczną, podczas udzielania świadczeń medycznych, przyjmowała od pacjentów korzyści majątkowe, głównie w postaci pieniędzy w kwocie 100 złotych.

__b_policja-zatrzymanie

archiwum KWP Rzeszów

Agatę Ś. przesłuchano w charakterze podejrzanej. Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanych jej przestępstw i złożyła wyjaśnienia.

Wobec lekarki stosowane są środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu, poręczenia majątkowego w wysokości 50 tysięcy złotych oraz zawieszenia w czynnościach służbowych. Ponadto na mieniu oskarżonej dokonano zabezpieczenia majątkowego w postaci pieniędzy w kwocie 8900 złotych na poczet grożącej jej kary grzywny oraz pokrycia kosztów postępowania.

15 pacjentów także usłyszało zarzuty

Na ławie oskarżonych zasiądzie także 15 pacjentów.

Prokurator zarzucił im udzielanie korzyści majątkowych (przestępstwa z art. 229 par. 1 kodeksu karnego). W toku śledztwa ustalono, że osoby te udzielały lekarzowi Agacie Ś. korzyści majątkowe, głównie w postaci pieniędzy w kwocie 100 złotych, w związku z udzielanym im świadczeniem lekarskim – informuje Prokuratura Krajowa.

Spośród 15 oskarżonych pacjentów 6 osób przyznało się do zarzucanych im czynów, natomiast 9 osób zaprzeczyło faktowi wręczenia lekarzowi łapówki.

medical-563427_960_720

Uzgodniono wymiar kary dla pacjentów przychodni

W tej sprawie, w trybie art. 335 kodeksu postępowania karnego, prokurator skierował również do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy wobec 24 osób – pacjentów Poradni Neurologicznej w Sanoku.

Prokurator zarzucił im udzielanie korzyści majątkowych (przestępstwa z art. 229 par. 1 kodeksu karnego). W toku śledztwa ustalono, że osoby te udzielały lekarzowi Agacie Ś. korzyści majątkowe, głównie w postaci pieniędzy w kwocie 100 złotych, w związku z udzielanym im świadczeniem lekarskim – precyzuje prokuratura.

Wszyscy oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Złożyli również wyjaśnienia potwierdzające ustalenia faktyczne, które znalazły odzwierciedlenie w przedstawionych im zarzutach.

Z oskarżonymi tymi uzgodniono wymiar kary, co stało się podstawą do skierowania wniosku o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy.

źródło: Prokuratura Krajowa

18-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)