REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Finał Szlachetnej Paczki (ZDJĘCIA)

Znana w całej Polsce akcja „Szlachetna Paczka” miała swój finał również w Sanoku. Do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku, gdzie urzędował sanocki sztab, w miniony weekend spływało wiele podarunków dla będących w potrzebie.

Góry paczek, w których znajdowały się  m. in. pościele, kołdry, ubrania, środki czystości, żywność a także większe sprzęty AGD takie jak lodówki, pralki, kuchenki a także wózek inwalidzki, zostały przekazane dalej do konkretnych rodzin. Po raz kolejny w akcję zaangażował się Urząd Miasta Sanoka. Pracownicy wraz z Burmistrzem zebrali sporą sumę pieniędzy co przełożyło się na pomoc dla dwóch sanockich rodzin. Z tego miejsce składamy również podziękowania Posłowi na Sejm RP dr. Piotrowi Uruskiemu, Prezesowi SPGM Janowi Paszkiewiczowi oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

„Szlachetna Paczka” zapoczątkowana w 2001 roku przez Prezesa Stowarzyszenia „Wiosna” ks. Jacka Stryczka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji społecznych w Polsce. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, darczyńcy zaś przygotowują dedykowaną pomoc. W tym roku w całym kraju pomoc trafiła do ponad 20 tysięcy rodzin. Łączna wartość pomocy szacowana jest na 54 miliony złotych. Akcja zjednoczyła ponad 810 tysięcy osób.

materiały nadesłane

11-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: