REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Lipińskiego do remontu jeszcze w tym roku

SANOK / PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w swoim planie ujęła remont ulicy Lipińskiego, Kolejowej oraz Lwowskiej. Rozpoczęcia prac można spodziewać się już w tym roku.


Fatalny stan ul. Lipińskiego jest znany nie tylko mieszkańcom Sanoka. Od początku kadencji burmistrz zabiegał mocno o remont tej drogi wraz z ciągiem drogi krajowej 84 z ulicami Kolejową oraz Lwowską. W ostatnich miesiącach władze Sanoka wielokrotnie zwracały się z prośbami do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o uwzględnienie tych ulic w planach na 2017 rok. Tym bardziej, że również na ten rok zaplanowano rozpoczęcie budowy nowego dworca autobusowego przy ul. Lipińskiego. Wykonanie tych inwestycji wpłynie znacząco na komfort życia mieszkańców i podróżnych oraz zdecydowanie poprawi wizerunek tej części miasta.

Jak informuje sanocki magistrat dziś można już cieszyć się dobrymi wiadomościami. GDDKiA odpowiada pozytywnie na działania burmistrza. W piśmie 3 marca 2017 roku skierowanym do władz czytamy:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie (…) informuje, że mając na uwadze konieczność poprawy stanu technicznego nawierzchni DK 84 na odcinkach wnioskowanych przez Gminę Miasta Sanoka, tutejszy Oddział GDDKiA ujął w Planie Działań na Sieci Drogowej poniższe działania: remont ul. Lipińskiego – pozycja nr 3 PDnSD, remont ul. Lwowska-Kolejowa – pozycja 41 PDnSD. Wyżej wymieniony plan w chwili obecnej obejmuje 778 zadań z całego kraju, których kolejność realizacji jest uzależniona od czynników mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu na danym odcinku drogi.

Oznacza to, że w niedługim czasie można spodziewać się podjęcia działań przez GDDKiA.

Informacja GDDKiA o planowanych remontach sanockich ulic bardzo dobrze wpisuje się w zaplanowane remonty dróg przez sanocki magistrat. Także w tym roku ruszy budowa nowego dworca autobusowego w Sanoku. Z pewnością będzie to dobry rok dla poprawy infrastruktury drogowej.

lipińskiego

UM Sanok

16-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)