REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Lipińskiego do remontu jeszcze w tym roku

SANOK / PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w swoim planie ujęła remont ulicy Lipińskiego, Kolejowej oraz Lwowskiej. Rozpoczęcia prac można spodziewać się już w tym roku.


Fatalny stan ul. Lipińskiego jest znany nie tylko mieszkańcom Sanoka. Od początku kadencji burmistrz zabiegał mocno o remont tej drogi wraz z ciągiem drogi krajowej 84 z ulicami Kolejową oraz Lwowską. W ostatnich miesiącach władze Sanoka wielokrotnie zwracały się z prośbami do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o uwzględnienie tych ulic w planach na 2017 rok. Tym bardziej, że również na ten rok zaplanowano rozpoczęcie budowy nowego dworca autobusowego przy ul. Lipińskiego. Wykonanie tych inwestycji wpłynie znacząco na komfort życia mieszkańców i podróżnych oraz zdecydowanie poprawi wizerunek tej części miasta.

Jak informuje sanocki magistrat dziś można już cieszyć się dobrymi wiadomościami. GDDKiA odpowiada pozytywnie na działania burmistrza. W piśmie 3 marca 2017 roku skierowanym do władz czytamy:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie (…) informuje, że mając na uwadze konieczność poprawy stanu technicznego nawierzchni DK 84 na odcinkach wnioskowanych przez Gminę Miasta Sanoka, tutejszy Oddział GDDKiA ujął w Planie Działań na Sieci Drogowej poniższe działania: remont ul. Lipińskiego – pozycja nr 3 PDnSD, remont ul. Lwowska-Kolejowa – pozycja 41 PDnSD. Wyżej wymieniony plan w chwili obecnej obejmuje 778 zadań z całego kraju, których kolejność realizacji jest uzależniona od czynników mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu na danym odcinku drogi.

Oznacza to, że w niedługim czasie można spodziewać się podjęcia działań przez GDDKiA.

Informacja GDDKiA o planowanych remontach sanockich ulic bardzo dobrze wpisuje się w zaplanowane remonty dróg przez sanocki magistrat. Także w tym roku ruszy budowa nowego dworca autobusowego w Sanoku. Z pewnością będzie to dobry rok dla poprawy infrastruktury drogowej.

lipińskiego

UM Sanok

16-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)