REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nie wyrzucaj przeterminowanych leków do śmietnika. Zanieś je do pobliskiej apteki

SANOK / PODKARPACIE. Przeterminowane leki można bezpłatnie pozostawić w sanockich aptekach wyposażanych w specjalne pojemniki. Natomiast odpady medyczne tj. zużyte strzykawki, igły insulinowe itp., które posiadacie Państwo na swój użytek w domach w pierwszej kolejności powinny być poddawane odzyskowi lub unieszkodliwianiu w miejscu ich powstawania. 

Zmieniające się przepisy dot. gospodarki odpadami nakładają na właścicieli nieruchomości obowiązek aktywnego włączania się w proces segregacji odpadów. Niepokojące są przykłady, że pomimo dobrze zorganizowanego odbioru odpadów komunalnych, w strumieniu tych odpadów pojawiają się odpady medyczne i przeterminowane leki.

Niemniej jednak wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, proszę o zgłaszanie posiadania takich odpadów i konieczności ich odbioru do tut. Urzędu celem zorganizowania ich unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami.

Zgłoszeń należy dokonywać w terminie do dnia 28 lutego br. osobiście w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Sanoku, ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, pok. nr 3 w godzinach pracy Urzędu lub telefonicznie pod nr tel. 13 46 52 832.

thermometer-1539191_1280

UM Sanok

25-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)