REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nie wyrzucaj przeterminowanych leków do śmietnika. Zanieś je do pobliskiej apteki

SANOK / PODKARPACIE. Przeterminowane leki można bezpłatnie pozostawić w sanockich aptekach wyposażanych w specjalne pojemniki. Natomiast odpady medyczne tj. zużyte strzykawki, igły insulinowe itp., które posiadacie Państwo na swój użytek w domach w pierwszej kolejności powinny być poddawane odzyskowi lub unieszkodliwianiu w miejscu ich powstawania. 

Zmieniające się przepisy dot. gospodarki odpadami nakładają na właścicieli nieruchomości obowiązek aktywnego włączania się w proces segregacji odpadów. Niepokojące są przykłady, że pomimo dobrze zorganizowanego odbioru odpadów komunalnych, w strumieniu tych odpadów pojawiają się odpady medyczne i przeterminowane leki.

Niemniej jednak wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, proszę o zgłaszanie posiadania takich odpadów i konieczności ich odbioru do tut. Urzędu celem zorganizowania ich unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami.

Zgłoszeń należy dokonywać w terminie do dnia 28 lutego br. osobiście w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Sanoku, ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, pok. nr 3 w godzinach pracy Urzędu lub telefonicznie pod nr tel. 13 46 52 832.

thermometer-1539191_1280

UM Sanok

25-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)