REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Policyjny pościg ulicami miasta. Samochód wjechał w pizzerię na Dąbrówce (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Tuż przed 4 rano patrol policji, widząc popełniającego wykroczenia kierowcę forda użył sygnałów dźwiękowych i świetlnych, aby zatrzymać pojazd. W tym momencie, osobówka przyspieszyła. Rozpoczął się pościg. Zjeżdżając z ul. Rymanowskiej w ul. Dąbrowiecką, samochód wpadł w poślizg i uderzył w budynek pizzerii. Siedząca na miejscu kierowcy 19-latka z powiatu sanockiego była nietrzeźwa. Miała 0,7 promila alkoholu. Dodatkowo, nie posiada prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj nad ranem. O godzinie 3:51, na ul. Głogowej patrol policji zauważył pojazd, który stwarzał zagrożenie, często zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu i popełniając inne wykroczenia. Policjanci podejrzewali, że kierowca może być pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, dlatego użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, aby zatrzymać pirata drogowego. Wtedy, ford raptownie przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze udali się w pościg. Nie trwał on długo. Jadąc ul. Rymanowską kierowca escorta chciał gwałtownie skręcić w ul. Dąbrowiecką. Nadmierna prędkość oraz śliska nawierzchnia sprawiła, że auto wpadło w poślizg i uderzyło w budynek pizzerii. Wcześniej, uciekający samochód „skasował” znak drogowy.

Na miejscu kierowcy siedziała 19-letnia mieszkanka powiatu sanockiego. W wydychanym powietrzu miała 0,7 promila alkoholu. Nie posiada prawa jazdy. Podróżowało z nią czterech mężczyzn w wieku: 16, 20, 34 i 36 lat. Dwaj najstarsi byli pijani, mieli ponad 2 i blisko 3 promile. Jeden z mężczyzn doznał złamania ręki i trafił do szpitala. Kobieta została zatrzymana do czasu wytrzeźwienia. Zostanie przesłuchana. Policjanci zabezpieczyli materiały dowodowe, które pozwolą ustalić szczegóły wypadku – mówi st. asp. Anna Oleniacz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Jak dowiadujemy się w sanockiej komendzie, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

2

Foto: materiały nadesłane / KPP Sanok

Foto: materiały nadesłane / KPP Sanok

Foto: Red.

16-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)