REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Potężny świerk spadł na blok. Wycinkę wysokich drzew przy budynkach blokują protesty pojedynczych mieszkańców (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Silne podmuchy wiatru, które powodowały liczne utrudnienia wczorajszej nocy, dały się we znaki również mieszkańcom dzielnicy Błonie. Na jeden z bloków przy ulicy I Armii Wojska Polskiego przewrócił się duży świerk rosnący w bliskiej odległości budynku. Wiatr wywracał drzewa także w innych częściach osiedla, między innymi przy jednym z przedszkoli.

Najniebezpieczniejsze było zdarzenie przy ulicy I Armii Wojska Polskiego, gdzie silny wiatr powalił dużych rozmiarów drzewo, które przechyliło się i uderzyło w blok mieszkalny. Na szczęście obyło się bez poważniejszych uszkodzeń.

– Przewrócone drzewo opierało się o dach i ścianę naszego bloku, dopiero rano strażacy zabezpieczyli je i położyli obok, na trawę między budynkami – mówi nam jeden z mieszkańców bloku.

Foto. Magdalena Kot Bieleń

Foto. redakcja


Mieszkańcy okolicznych bloków zgłaszają do nas sygnały, że rosnące w pobliżu wysokie drzewa stwarzają zagrożenie i powinny być jak najszybciej wycięte. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy przedstawiciela Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

ao

Andrzej Ostrowski – z-ca prezesa Zarządu SSM

– Spółdzielnia jest za usunięciem drzew stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców, bo niestety podobna sytuacja jest także przy innych budynkach. Aby dokonać wycinki, potrzebna jest zgoda wszystkich mieszkańców, a w wielu przypadkach zdarzają się pojedyncze osoby blokujące wszelkie próby rozwiązania tego problemu. W takiej sytuacji spółdzielnia ma związane ręce i może jedynie apelować do mieszkańców o dojście do porozumienia – mówi  z-ca prezesa Zarządu ds. Technicznych SSM inż. Andrzej Ostrowski.

– Już dzisiaj podjęliśmy decyzję o ponowieniu procedury prowadzącej do wycięcia drzew stwarzających zagrożenie przy innych budynkach i mamy nadzieję, że mieszkańcy zauważą problem i wszyscy poprą takie rozwiązanie – dodaje.

11-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)