REKLAMA
REKLAMA

Sanok – Rzeszów – Warszawa. Wspólna sprawa!

SANOK / PODKARPACIE. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Sanoku ogłosił świetną wiadomość dla miasta. Kultowa wręcz fabryka Autosan będzie produkowała pojazdy elektryczne.

 

To wielka szansa dla miasta i dla mieszkańców, a także dla przemysłu w naszym regionie. Idąc z duchem czasu, sanocki Autosan czekają zmiany, na lepsze.

W tej chwili sprawa ta jest już zaawansowana, chociaż formalności zajmą jeszcze trochę czasu. Mianowicie chodzi o przejęcie zakładu Autosan przez PGE, czyli wielką firmę energetyczną po to, by rozpocząć tam super nowoczesną produkcję autobusów elektrycznych, a także specjalistycznych pojazdów, które służą energetyce. Ta fabryka ma wielką przyszłość, Autosan ma wielką przyszłość – podkreślił Jarosław Kaczyński.

W tym miejscu warto przypomnieć, że od 2016 roku Autosan wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ówczesna premier Beata Szydło zabiegała, aby kultowa fabryka z Sanoka nie została sprzedana. Zakład otrzymał szansę, którą skrzętnie wykorzystuje.

Przez ostatnie dwa lata Autosan może pochwalić się zakontraktowaniem i sprzedażą kilkuset autobusów. „Bociany” zasilają komunikację wielu miast w Polsce, wystarczy tutaj wspomnieć chociażby Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Stargard Gdański, Ciechanów, Stalową Wolę, Mielec, Elbląg, Siedlce, Wrocław i wiele innych. Ponadto autobusy z Sanoka trafiały także do prywatnych firm przewozowych. Jednym z ważniejszych kontraltów była także umowa z Wojskiem Polskim na 28 sztuk autobusów.

W ciągu tych dwóch lat udało się również wykupić biurowiec, który po przejęciu fabryki przez PGZ był dzierżawiony od syndyka.

Teraz przed zakładem kolejne wyzwania.

***

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł. Dzięki wykorzystaniu potencjału polonizacji technologii, ścisłej współpracy z polską nauką oraz naciskowi na proces badawczo-rozwojowy, PGZ oferuje innowacyjne produkty zwiększające bezpieczeństwo. PGZ oferuje m.in. system obrony powietrznej bardzo krótkiego zasięgu z zestawem POPRAD i radarem SOŁA; przenośny zestaw przeciwlotniczy GROM; system bezzałogowych statków powietrznych E-310; kołowy transporter opancerzony ROSOMAK; system artyleryjski z samobieżną haubicą KRAB; indywidualne wyposażenie żołnierza z karabinkami BERYL. PGZ posiada także kompetencje w zakresie projektowania, budowy oraz wyposażania okrętów. Ponadto, PGZ modernizuje i serwisuje pojazdy, samoloty, śmigłowce, okręty (także sprzęt byłego ZSRR). W najbliższych latach, PGZ będzie rozwijała technologie kosmiczne i satelitarne oraz cybertechnologie. 

  

02-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)