REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wycinka dała nadzieję, że powstanie parking. Dyrektor: obecnie nie planujemy inwestycji na tym terenie

SANOK / PODKARPACIE. Pod koniec ubiegłego roku wycięto drzewa przy przychodni na ulicy Lipińskiego. Wówczas u zmotoryzowanych pacjentów korzystających z lecznicy pojawiła się nadzieja na dodatkowe miejsca parkingowe. Niestety będą musieli jeszcze poczekać.

Pomysł stworzenia parkingu zrodził się jeszcze za rządów poprzedniego dyrektora SP ZOZ w Sanoku.  Zakładał on powstanie 60 nowych miejsc postojowych. Jednak, aby można było go zrealizować, potrzebna była wycinka drzew okalających budynek lecznicy. Wydana wtedy zgoda dotyczyła usunięcia 21 z 33 okazów. Pozostawienie części z nich uniemożliwiało budowę parkingu według założonej koncepcji, dlatego odstąpiono od inwestycji. Tym samym drzewa się ostały.

lip1

W  ubiegłym roku usunięto je, ale w znacznie mniejszej liczbie i na mocy  nowej decyzji.

Prace zrealizowano na zlecenie powiatu sanockiego, który 20 maja u.r. polecił dokonać wycinki 11 drzew zgodnie z decyzją burmistrza miasta. Wycięte drzewa stanowiły zagrożenie dla budynku przychodni. Ponadto w czasie silnych wiatrów były zagrożeniem dla pacjentów przychodni, oczekujących pasażerów na pobliskim przystanku autobusowym oraz poruszających się po chodniku ludzi i przejeżdżających jezdnią samochodów – wyjaśnia Henryk Przybycień, dyrektor sanockiego szpitala.

Mieszkańcy i pacjenci jednogłośnie twierdzą, że parking przy przychodni na Lipińskiego jest jedną z najpilniejszych potrzeb. Należy także dodać, że obecnie do ich  dyspozycji jest około 10 wyznaczonych miejsc postojowych, zaś zmotoryzowani muszą na własną rękę szukać wolnego skrawka do zaparkowania.

6

Warto zaznaczyć, że jeszcze w lipcu 2015 roku oszacowano, że pierwszy etap realizacji inwestycji kosztowałby około 60 tys. złotych. Obecnie ta wycena jest już nieaktualna. Na razie też nic nie wskazuje na to, aby zadanie miało być zrealizowane.

– W chwili obecnej nie są projektowane inwestycje na tym terenie – kwituje dyrektor sanockiej lecznicy.

foto: archiwum eSanok.pl

11-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)