REKLAMA
REKLAMA

Sanok „zgaśnie” na godzinę. Miasto włącza się w akcję „Godzina dla Ziemi”

SANOK / PODKARPACIE. Nasze miasto po raz kolejny weźmie udział w akcji promującej ideę ochrony środowiska. „Godzina dla Ziemi WWF”, która wybije 25 marca o 20.30 to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W ubiegłym roku udział wzięło 75 polskich miast, które w symbolicznym geście troski o planetę wygaszają iluminację pomników, czy zabytkowych obiektów etc. Również Sanok kolejny raz w tym czasie wyłączy oświetlenie charakterystycznych budynków i obiektów publicznych na symboliczną godzinę.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Godzina dla Wisły”. Będzie ona nawiązywać do Uchwały Sejmu, na mocy której rok 2017 został ogłoszony „Rokiem Rzeki Wisły”.

Zeszłego roku w akcję zaangażowali się mieszkańcy 178 państw świata. Na godzinę wygasło ponad 12  700 instalacji rozświetlających zabytki. W ubiegłych edycjach zgasło m. in. oświetlenie  Bramy Brandenburskiej, Fontanny di Trevi, Tower Bridge, Wieży Eiffla, Empire State Building i Tokio Tower, natomiast w Polsce kilkaset obiektów jak np. Pałac Kultury i Nauki, Rezydencja Prezydent RP, Belweder i Stadion Narodowy w Warszawie czy Kościół Mariacki i Sukiennice w Krakowie.

iluminacja

źródło: Urząd Miasta Sanoka

06-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)