REKLAMA
REKLAMA

Silniki i samochody zatrzymane przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej (ZDJĘCIA)

GRANICA. W czwartek 28 grudnia funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli 6 silników zaburtowych oraz dwa samochody marki BMW. Pojazdy i silniki zostały skradzione na terytorium Unii Europejskiej.

Funkcjonariusze SG z Medyki współdziałając z funkcjonariuszami SOK skontrolowali w rejonie stacji PKP w Medyce, samochód osobowy marki Mercedes. Pojazdem kierował obywatel Ukrainy. W przestrzeni ładunkowej samochodu funkcjonariusze ujawnili 6 silników zaburtowych. Odcięte razem z kłódkami łańcuchy oraz poprzecinane kable wskazywały, że silniki mogą pochodzić z kradzieży. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne, podczas dalszych czynności wyjaśniających potwierdzono, że silniki zostały skradzione na terytorium Szwecji. Ich łączna wartość to 100 tys. zł.

W tym samym dniu na przejściu granicznym Medyce na kierunku wjazdowym do Polski strażnicy graniczni zatrzymali samochód osobowy marki BMW X5 o wartości 100 tys. zł. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu ustalono, że samochód został skradziony na terytorium Danii. Pojazdem kierował obywatel Ukrainy.

Kolejne kradzione BWM X5 zostało wczoraj zabezpieczone przez funkcjonariuszy z PSG w Rzeszowie – Jasionce. Samochód na niemieckich numerach rejestracyjnych, został zatrzymany do kontroli drogowej prowadzonej przez strażników granicznych w okolicach miejscowości Widełka (powiat kolbuszowski). Jak ustalili funkcjonariusze SG, BWM X5 zostało skradzione w Hiszpanii. Jego wartość to 25 tys. zł. Pojazdem kierował obywatel Polski.

Wszystkie sprawy przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 115 pojazdów o wartości 6 mln złotych oraz 15 kradzionych silników wartych 84 tys. zł.

 

BiOSG

29-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)