REKLAMA
REKLAMA

Słońce zaświeciło, muzyka zabrzmiała, tysiące ludzi odwiedziło Jarmark Folklorystyczny (ZDJĘCIA)

SANOK/ PODKARPACIE. Jerzy Ginalski, dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego, ma powody do zadowolenia: sanoczanie nie zawiedli i pogoda dopisała. Niedzielny 43 Jarmark Folklorystyczny odwiedziło około 3,5 tysiąca sanoczan i gości.


Bardzo dużo ludzi przyszło – podkreśla z zadowoleniem dyrektor skansenu. – Dobrze, że publiczność wymieniała się, jedne grupy wchodziły, drugie wychodziły, bo w pewnym momencie zacząłem się obawiać, że na chwilę trzeba będzie przymknąć bramy.

Jak podkreśla dyrektor MBL, by impreza była udana muszą zagrać wszystkie elementy, z czego jednym z najistotniejszych jest pogoda. Na szczęście w niedziele słońce przygrzało i spragnieni atrakcji i ciepła sanoczanie wylegli na Białą Górę.

Całość uzupełnił interesujący program.

Staramy się wracać do tradycji folkowej. Wystąpiły dwa zespoły folklorystyczne i dwa folkowe, bo widzimy, że program musi być dostosowany do szerszej publiczności – dodaje Jerzy Ginalski.

Zespoły folklorystyczne reprezentowane były przez Zespół Ludowy „Ziemia Sanocka” z Nowosielec i Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Podegrodzie”, natomiast wielbiciele muzyki folk mieli okazję zobaczyć „Czeremszynę” i „Orkiestrę Dni Naszych”.

Bardzo zależy nam na wysokim poziomie Jarmarku Folklorystycznego, bo jest to nasza autorska impreza od początku – dodaje Jerzy Ginalski.

29-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)