REKLAMA
REKLAMA

Słońce zaświeciło, muzyka zabrzmiała, tysiące ludzi odwiedziło Jarmark Folklorystyczny (ZDJĘCIA)

SANOK/ PODKARPACIE. Jerzy Ginalski, dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego, ma powody do zadowolenia: sanoczanie nie zawiedli i pogoda dopisała. Niedzielny 43 Jarmark Folklorystyczny odwiedziło około 3,5 tysiąca sanoczan i gości.


Bardzo dużo ludzi przyszło – podkreśla z zadowoleniem dyrektor skansenu. – Dobrze, że publiczność wymieniała się, jedne grupy wchodziły, drugie wychodziły, bo w pewnym momencie zacząłem się obawiać, że na chwilę trzeba będzie przymknąć bramy.

Jak podkreśla dyrektor MBL, by impreza była udana muszą zagrać wszystkie elementy, z czego jednym z najistotniejszych jest pogoda. Na szczęście w niedziele słońce przygrzało i spragnieni atrakcji i ciepła sanoczanie wylegli na Białą Górę.

Całość uzupełnił interesujący program.

Staramy się wracać do tradycji folkowej. Wystąpiły dwa zespoły folklorystyczne i dwa folkowe, bo widzimy, że program musi być dostosowany do szerszej publiczności – dodaje Jerzy Ginalski.

Zespoły folklorystyczne reprezentowane były przez Zespół Ludowy „Ziemia Sanocka” z Nowosielec i Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Podegrodzie”, natomiast wielbiciele muzyki folk mieli okazję zobaczyć „Czeremszynę” i „Orkiestrę Dni Naszych”.

Bardzo zależy nam na wysokim poziomie Jarmarku Folklorystycznego, bo jest to nasza autorska impreza od początku – dodaje Jerzy Ginalski.

29-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)