REKLAMA
REKLAMA

SOSENKI: Magistrat przedłużył dzierżawę do końca września. Pytanie co będzie potem

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki magistrat przedłużył umowę dzierżawy na „Sosenki” do końca września tego roku. – Jeśli dzierżawca się zdecyduje i przystanie na proponowane warunki kolejnej umowy, dzierżawa zostanie przedłużona na 15 lat, jeśli nie, to z końcem września go tam już nie będzie – mówi Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka.

Dodaje, że obliguje ich brzmienie umowy zgodnie z uchwałą rady miasta z 6 listopada 2014 roku.

W innym wypadku teren przejmie miasto i zostanie ogłoszony przetarg na sprzedaż lub długoterminową dzierżawę Sosenek. Takie stanowisko prezentował podczas ostatniej sesji burmistrz Tadeusz Pióro.

Przypomnijmy, że obecny dzierżawca użytkuje obiekt od trzech lat. Umowa z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym Pe-Po podpisano 15 maja 2014 roku. Prezes zarządu Antoni Pelc zwrócił się jednak do ówczesnego burmistrza Wojciecha Blecharczyka o przedłużenie okresu obowiązywania tej umowy na okres 15 lat. Pismo wpłynęło do magistratu 25 września 2014 roku.

sosenki1

„Tylko perspektywa długiego okresu funkcjonowania w tym miejscu pozwoli nam na zainwestowanie pieniędzy koniecznych do stworzenia ośrodka na odpowiednio wysokim poziomie, który będzie satysfakcjonował mieszkańców miasta i przyjeżdżających do Sanoka turystów. Zamierzamy przeprowadzić na terenie ośrodka wiele kolejnych prac w celu umożliwienia poszerzenia oferty turystycznej o ciekawe, stojące na wysokim poziomie i zakresie usług, nigdzie w innym miejscu Sanoka nie oferowanym” – argumentował wnioskodawca.

Ponadto w piśmie znalazły się też inwestycje, które zamierza zrealizować. Jednak do czasu podjęcia przez radę decyzji, wstrzymywał się z zaawansowanymi pracami.

6 listopada Rada Miasta Sanoka podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości w drodze bezprzetargowej na okres 15 lat. Co istotne, ze spółką Pe-Po taka umowa ostatecznie nie została jednak podpisana.

Obecny dzierżawca, chociaż jest skory do przedłużenia umowy, to jednak nie na warunkach proponowanych przez magistrat.

26-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)