REKLAMA
REKLAMA

SOSENKI: Magistrat przedłużył dzierżawę do końca września. Pytanie co będzie potem

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki magistrat przedłużył umowę dzierżawy na „Sosenki” do końca września tego roku. – Jeśli dzierżawca się zdecyduje i przystanie na proponowane warunki kolejnej umowy, dzierżawa zostanie przedłużona na 15 lat, jeśli nie, to z końcem września go tam już nie będzie – mówi Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka.

Dodaje, że obliguje ich brzmienie umowy zgodnie z uchwałą rady miasta z 6 listopada 2014 roku.

W innym wypadku teren przejmie miasto i zostanie ogłoszony przetarg na sprzedaż lub długoterminową dzierżawę Sosenek. Takie stanowisko prezentował podczas ostatniej sesji burmistrz Tadeusz Pióro.

Przypomnijmy, że obecny dzierżawca użytkuje obiekt od trzech lat. Umowa z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym Pe-Po podpisano 15 maja 2014 roku. Prezes zarządu Antoni Pelc zwrócił się jednak do ówczesnego burmistrza Wojciecha Blecharczyka o przedłużenie okresu obowiązywania tej umowy na okres 15 lat. Pismo wpłynęło do magistratu 25 września 2014 roku.

sosenki1

„Tylko perspektywa długiego okresu funkcjonowania w tym miejscu pozwoli nam na zainwestowanie pieniędzy koniecznych do stworzenia ośrodka na odpowiednio wysokim poziomie, który będzie satysfakcjonował mieszkańców miasta i przyjeżdżających do Sanoka turystów. Zamierzamy przeprowadzić na terenie ośrodka wiele kolejnych prac w celu umożliwienia poszerzenia oferty turystycznej o ciekawe, stojące na wysokim poziomie i zakresie usług, nigdzie w innym miejscu Sanoka nie oferowanym” – argumentował wnioskodawca.

Ponadto w piśmie znalazły się też inwestycje, które zamierza zrealizować. Jednak do czasu podjęcia przez radę decyzji, wstrzymywał się z zaawansowanymi pracami.

6 listopada Rada Miasta Sanoka podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości w drodze bezprzetargowej na okres 15 lat. Co istotne, ze spółką Pe-Po taka umowa ostatecznie nie została jednak podpisana.

Obecny dzierżawca, chociaż jest skory do przedłużenia umowy, to jednak nie na warunkach proponowanych przez magistrat.

26-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)