REKLAMA
REKLAMA

Specjalny mechanizm otwierał dostęp do kontrabandy (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Przemyt ponad 2 tysięcy paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej. Towar ukryty był w dachu i podłużnicy wjeżdżającego do Polski busa. Dojście do kontrabandy możliwe było za pomocą specjalnego elektrycznego mechanizmu.

Za kierownicą busa na ukraińskich numerach rejestracyjnych zasiadał obywatel Rumunii. Pojazd skierowany został przez funkcjonariuszy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego do szczegółowej kontroli. W wyniku podjętych działań kontrolnych okazało się, że w samochodzie przewożone są papierosy bez polskich znaków akcyzy. Przemycany towar ukryty był w dachu pojazdu oraz w podłużnicy.

Dojście do ukrytych papierosów (2013 paczek) możliwe było za pomocą elektrycznego mechanizmu podłączonego do wzmacniacza, który otwierał skrytki z kontrabandą.

Pracochłonna konstrukcja nie zdała egzaminu ze specjalistycznym sprzętem kontrolnym i węchem psa. Podczas rewizji funkcjonariusze skorzystali zarówno z pomocy urządzenia RTG, którym prześwietlili samochód oraz psa Frida- jack russell teriera wyszkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Wykryte papierosy trafiły do magazynu depozytowego a kierowca, który przyznał się do własności nielegalnego towaru złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i tytułem kary wpłacił 25 tys. złotych.

źródło: KAS

24-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)