REKLAMA
REKLAMA

Sukces uczniów SP Pakoszówka w Płocku!

W dniach 21-23.09.2017r uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w składzie: Julia Kosar kl. VII, Karolina Kurcoń kl. VI i Dawid Głód kl. VI wywalczyli drużynowo I miejsce w konkursie wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu.

Na szczególne uznanie zasługują dziewczynki, które indywidualnie wśród uczestników konkursu wykazały się szczegółową wiedzą o Patronie Szkoły – Julia zajęła I, a Karolina II miejsce.

Konkurs odbył się w ramach XIII Ogólnopolskiej Sesji Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Organizatorem sesji był Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała pani Dyrektor Małgorzata Wileczek, zaś przygotowywała do konkursu pani Elżbieta Dobosz.

Co dwa lata szkoły noszące imię Ignacego Łukasiewicza, a jest ich w Polsce 35, spotykają się na tzw. sesjach. Tworzą swoistą i wyjątkową „Rodzinę Szkół Łukasiewiczowskich”. W sesjach biorą udział trzyosobowe reprezentacje szkół, dla których najważniejszym punktem jest konkurs wiedzy o życiu i działalności Wielkiego Polaka, Patrona ich szkoły, Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych tj. szkoły podstawowe oraz gimnazja wspólnie ze szkołami średnimi i szkołami wyższymi.

 

20170924_114243

20170924_114300

materiały nadesłane

09-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)