REKLAMA
REKLAMA

Technikum Leśne w Lesku „złotą” szkołą (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Technikum Leśne w Lesku zdobyło tytuł Złotej Szkoły zajmując 6. miejsce w województwie podkarpackim i 3 miejsce wśród szkół leśnych w Polsce w ogólnopolskim rankingu techników Perspektywy 2017. Leska szkoła uplasowała się na 66. pozycji wśród ponad 1700 techników w kraju.

Ranking Perspektyw bierze pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matur z przedmiotów dodatkowych i wyniki egzaminu zawodowego.

-2_Q_DR.0620.5.2017_Adepci_le=B6nictwa_z_Leska_ucz=B1_si=EA_pie_= legnacji upraw lesnych. Fot. Z. Folwarski

– Zdobycie tak cennego wyróżnienia świadczy o wysokiej jakości pracy szkoły, zaangażowaniu jej pedagogów, uczniów, pracowników administracji i obsługi w kreowanie wyjątkowej atmosfery – podkreśla Jadwiga Szylak, dyrektor ZSL w Lesku. – To także efekt bardzo dobrych warunków, jakie stwarza do rozwoju placówki organ prowadzący szkołę, Minister Środowiska.

Tradycja Technikum Leśnego w Lesku sięga roku 1883 r. kiedy to w Bolechowie (obecnie Ukraina) założona została Niższa Cesarsko-Królewska Szkoła Lasowa, a następnie Cesarsko-Królewska Szkoła Leśniczych. Pierwszy jej kierownik c.k. nadleśniczy Piotr Hirsch, tak mówił do swych wychowanków: „…żądamy od Was stanowczo i bez miłosierdzia: prawości i pracy!”. Po wojnie szkołę przeniesiono kolejno do Limanowej, Ojcowa i Krasiczyna, a od 1975 roku funkcjonuje ona w Lesku, gdzie przechowywane jest tez archiwum z czasów Bolechowa.

DR.0620.5.2017 Uczniowie ZSL w lesku podczas praktyk zawodowych. Fot. Z. Folwarski

Źrodło: Lesko24.pl

16-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)