REKLAMA
REKLAMA

TREPCZA: Szopka pod gwiazdami zaprasza

TREPCZA / PODKARPACIE. Wydawało się, że piękna tradycja budowy szopki dla najmłodszych na zewnątrz kościoła „umrze śmiercią naturalną”. Starsi nie mają już zdrowia i potrzebnych sił, natomiast młodzieży zajętej swoimi sprawami brakuje czasu i chęci. Tymczasem kilku młodzieńców z Glinic podjęło świąteczne wyzwanie.

W kościele i jego obejściu stanęły dorodne świerki z przydomowych ogródków, a w noc Bożego Narodzenia w odnowionej stajence znów zatrzyma się Święta Rodzina. Na zakończenie pasterki w obecności jej uczestników figurka małego Jezusa, przy śpiewie kolędy „W żłobie leży” będzie tu pozostawiona.

Budowniczowie szopki zapraszają zwłaszcza młodych, którzy zjechali na święta z całego świata na dodatkowe wspólne kolędowanie po pasterce. Przy energetycznych dźwiękach i ciekawych aranżacjach muzycznych starych i nowych kolęd, można będzie Boga uwielbiać nie tylko śpiewem, ale i tańcem. Wśród najmłodszych najwięcej emocji wzbudza pokłon dzieci i ich domowych przyjaciół. Przyprowadzane do Dzieciątka Jezus pieski, kotki szynszyle, króliki tworzą niezwykły koloryt spotkania, którego nie odda obiektyw nawet najlepszej kamery czy aparatu fotograficznego.

Jeśli pogoda nie przeszkodzi to z pewnością znów będzie to piękne wydarzenie.

Zdjęcia archiwalne

21-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook