REKLAMA
REKLAMA

Tysiąc elektronicznych obrączek dla ptaków. Celnicy udaremnili nietypowy przemyt (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Przemyt elektronicznych obrączek dla ptaków został udaremniony przez funkcjonariuszy Oddziału Celnego w Medyce podczas kontroli busa. Towar znajdował się w jednym z bagaży.

Do wykrycia przemytu doszło podczas służby nocnej 21 lutego br. Funkcjonariusze celni skierowali do szczegółowej kontroli, wjeżdżającego do Polski busa na podkarpackich numerach rejestracyjnych. Jego kierowca poruszał się zielonym pasem – nic do oclenia.

aa

Kontrolując bagaże znajdujące się w samochodzie, celnicy znaleźli 10 woreczków. W każdym z nich znajdowało się 100 sztuk elektronicznych obrączek dla ptaków.

Do własności tysiąca obrączek przyznał się 28-letni pasażer, obywatel Ukrainy. Służba Celna wszczęła przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczono niezgłoszony do kontroli celnej towar.

cc

Kilka godzin wcześniej, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce zatrzymali kierowcę osobowego passata, który w przerobionej butli gazowej i zbiorniku paliwa przewoził blisko pół tysiąca paczek papierosów. 39-letni obywatel Ukrainy przyznał się do własności przemycanego towaru. Do wszczętego przeciwko sprawcy postępowania zatrzymane zostały papierosy i samochód, który posłużył do przemytu.

bb

rachm. Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy

23-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)