REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS
REKLAMA

Tysiąc elektronicznych obrączek dla ptaków. Celnicy udaremnili nietypowy przemyt (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Przemyt elektronicznych obrączek dla ptaków został udaremniony przez funkcjonariuszy Oddziału Celnego w Medyce podczas kontroli busa. Towar znajdował się w jednym z bagaży.

Do wykrycia przemytu doszło podczas służby nocnej 21 lutego br. Funkcjonariusze celni skierowali do szczegółowej kontroli, wjeżdżającego do Polski busa na podkarpackich numerach rejestracyjnych. Jego kierowca poruszał się zielonym pasem – nic do oclenia.

aa

Kontrolując bagaże znajdujące się w samochodzie, celnicy znaleźli 10 woreczków. W każdym z nich znajdowało się 100 sztuk elektronicznych obrączek dla ptaków.

Do własności tysiąca obrączek przyznał się 28-letni pasażer, obywatel Ukrainy. Służba Celna wszczęła przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczono niezgłoszony do kontroli celnej towar.

cc

Kilka godzin wcześniej, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce zatrzymali kierowcę osobowego passata, który w przerobionej butli gazowej i zbiorniku paliwa przewoził blisko pół tysiąca paczek papierosów. 39-letni obywatel Ukrainy przyznał się do własności przemycanego towaru. Do wszczętego przeciwko sprawcy postępowania zatrzymane zostały papierosy i samochód, który posłużył do przemytu.

bb

rachm. Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy

23-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)