REKLAMA

Uczestnicy Biegu Pokoju na sanockim Rynku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kilkunastoosobowa grupa biegaczy z różnych części świata przebiegła w sztafecie „Biegu Pokoju” (Peace Run). Bieg, który każdego roku gości w ponad stu krajach na pięciu kontynentach, odbył się również na stukilometrowym odcinku Krosno-Łańcut. Jednym z miejsc, w którym zatrzymali się jego uczestnicy był sanocki Rynek.

28 czerwca, ok. godz. 14.30 na rogatkach miasta powitali ich sanoccy biegacze z grupy „Pozytywnie Zabiegani”. Następnie poprowadzili na Rynek, gdzie miało miejsce spotkanie z przedstawicielami władz miasta oraz drobny poczęstunek.

Biegacze podzielili się przesłaniem, jakie ze sobą niosą. „Peace Run” w swoich założeniach ma rozwój harmonii świata poprzez przekraczanie granic kulturowych i religijnych, granic podziału narodów i granic geopolitycznych między państwami. Tegorocznemu biegowi towarzyszyło hasło „Harmonia świata zaczyna się w tobie, do ciebie należy pierwszy krok”.

W imieniu władz miasta, zastępca burmistrza ds. społecznych i oświaty Stanisław Chęć przywitał organizatorów i uczestników tego wydarzenia oraz przekazał albumy i pamiątki związane z naszym miastem.

Po krótkiej przerwie i czasie spędzonym na sanockim Rynku biegacze udali się w drogę do Łańcuta.

źródło: UM Sanok

29-06-2017
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.